YEREL

YEREL Haberleri

GİRESUN 2. DOZ AŞIDA YÜZDE 75’İ GEÇTİ!

29.09.2021 17:47
GİRESUN 2. DOZ AŞIDA YÜZDE 75’İ GEÇTİ!

Sağlık Bakanı Koca, “Covid-19’a karşı ikinci doz aşı oranımız Giresun’da da %75’in üzerine çıktı. Böylece mavi il sayımız 13’e ulaştı. Hepimizin lehine sonuçlar için ikinci doz aşı oranında yarışalım!” dedi.

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca,  covid-19'a karşı ikinci doz aşı oranında Giresun'un yüzde 75'in üzerine çıktığını açıkladı. Giresun ile birlikte ‘Mavi’ il sayısının 13’e ulaştığını belirten Bakan Koca, 'aşılarımızı yaptıralım' çağrısında bulundu. Koca, "Salgın şartlarında yaşamaktan hepimiz sıkıldık. Fakat hayatın eski akışına dönme isteği sağlığımız pahasına olmamalı. Maske ve mesafe kuralına uyalım, virüse karşı direnç kazanmak ve toplum bağışıklığını sağlamak için aşılarımızı yaptıralım" dedi.

GİRESUN’DA YATAN HASTA VE ENTÜBE SAYISINDA İYİ HABER

Giresun’da günlük koronavirüs salgını vaka sayısı ise 150 seviyelerindeki yerini koruyor. 28 Eylül Salı günü bin 40 test yapılırken 159 kişinin sonucu pozitif çıktı. 3 kişi hayatını kaybetti.

Öte yandan covid-19 teşhisi konulan 3 bin 179 kişinin tedavi ve takipleri sürüyor. Bu kişilerden 94’nün tedavisi hastanelerde devam ederken, 7’si entübe 31’i yoğun bakımda bulunuyor. Giresun’da covid-19’dan hayatını kaybeden sayısı ise 728 olarak açıklandı.

 

 

 

 

TAM BİR İSTİKRAR ABİDESİ

ANTALYA'DA YOĞUN MESAİ

TRANSFER GÖRÜŞMELERİ SÜRÜYOR

“DAHA ZOR OLACAK”

KELEŞ, UEFA PRO LİSANS EĞİTİMİNDE

HABER GÜNDEMİ

TAM BİR İSTİKRAR ABİDESİ

ANTALYA'DA YOĞUN MESAİ

TRANSFER GÖRÜŞMELERİ SÜRÜYOR

“DAHA ZOR OLACAK”

KELEŞ, UEFA PRO LİSANS EĞİTİMİNDE

KAMP PERŞEMBE GÜNÜ BİTECEK

DUROĞLU VARYANTI İLE 6,3 MİLYON TL TASARRUF SAĞLANACAK

TIĞLI'DAN TEŞEKKÜR VE ELEŞTİRİ!

YENİ NESİL BİLGİSAYARLI TOMOGRAFİ CİHAZI

KAR, ÇAYDA KALİTE VE VERİMİ ARTIRACAK