SİYASET

SİYASET Haberleri

TIĞLI’DAN SİYASİ AYRIM İDDİASI

18.09.2020 19:34
TIĞLI’DAN SİYASİ AYRIM İDDİASI

CHP Giresun Milletvekili ve TBMM Başkanlık Divanı Üyesi Necati Tığlı, 5902 sayılı Afet ve Acil Durum Yönetimi Başkanlığı ile İlgili Bazı Düzenlemeler Hakkında Kanun kapsamında Giresun İlçe Belediyeleri ve belde belediyelerine yapılan yardımlarda dahi siyasi ayrım yapıldığını iddia etti. Tığlı, geçtiğimiz günlerde belediyelere afet yaralarını sarmak adına bir miktar para aktarıldığını hatırlattı

“Ülkemizde yaşanan her acıda ve kederde milletimiz bir bütün olarak bir araya gelip kenetlenirken iktidarın ısrarla ayrımcı bir tutum sergilemesi hepimizi bir kez daha hayrete düşürmektedir” diyen Tığlı, “Ben buradan Çanakçı’da Saadet Partisi, Tirebolu’da Cumhuriyet Halk Partisi adayı belediye başkanı olarak seçildi diye devletin afet desteğinden mahrum mu kalacak? diye sormak istiyorum. Umarım bu soruma iktidardan akıllı ve sorulan soruları anlayabilen birisi çıkar ve cevap verir” ifadesinde bulundu.

Tığlı, “Eğer sorulan sorulara cevap vermeye cesaretiniz yoksa gelin 5902 sayılı kanuna bir ek madde yapın ve muhalefet belediyelerine devlet yardımı yapılmaz deyin ki millette sizin gerçek yüzünüzü görsün. İnanın hem yaptığınız iş daha samimi olur hem de mevzuatla uğraşmak zorunda kalmazsınız” dedi.

“KARADENİZİN ACILI İNSANLARINI MAĞDUR ETMEYİN”

“Siyasi ikbaliniz için vatandaşımızı devlete küstürmeyin” diye sözlerine devam eden CHP’li Tığlı, “Karadeniz insanının yaşadığı acıya rağmen devlete ve devleti temsil eden makamlara saygısı, hoşgörüsü eksilmez, mahcup etmez, utandırmaz; fakat sorumluluk sahibi makamların millete sırtını dönmesini de asla unutmaz” diye belirtti.

İLÇE BELEDİYELERİNE 1 MİLYON, BELDE BELEDİYELERİNE 250 BİN LİRA

Tığlı, “Çanakçı, Tirebolu, Eynesil İlçelerimizde ve Soğukpınar Beldesinde aşırı yağış ve taşkınlar sonucu ciddi altyapı sorunları ortaya çıktı. Belediyelerimizin hizmet ağı içinde yer alan birçok menfez, arıtma tesisi, derin deşarj sistemi, ilçelere su veren kuyular, yollar, kaldırımlar büyük zarar gördü. Zaten bu zararlar da Bakanlıkların gönderdiği uzmanlar, mühendisler ve teknik personel tarafından tespit edilirken, belediyeler bu bilgileri dosya halinde kendilerine teslim etti. Hangi hakla bu ayrım yapıldı? Hangi kriterler değerlendirilerek birine yardım yapılırken bir diğerine yapılmadı? Ben bunları Giresunlu hemşerilerim adına öğrenmek istiyorum” derken, “bu ilçelerimizi bu sebeple cezalandıracaksanız, AKP’ye oy veren vatandaşlarımıza ne cevap vereceğinizi de düşünün derim” açıklamasını yaptı.

“VATANDAŞIN DERDİNE ÇARE OLMADINIZ”

Giresun’un ilçelerinde yaşanan sel afetinin sebebinin iktidarın zihniyetinden kaynaklandığıiddiasında bulunan Tığlı, şunları dile getirdi:

“Anlaşılan o ki, Sayın Cumhurbaşkanı ve Bakanlar, bölgemizde bulunduğu sürece hep teşekkür edenleri görmüşler. Şimdi onlar Ankara’ya döndüler. Ama gelin görün ki burada yaşanan mağduriyetler ve yapılan haksızlıklar konusunda destek isteyen, çare arayan vatandaş bize ‘biz derdimizi kime anlatacağız’ diyor. Evet. Giresun’da ki kamu bürokrasisi vatandaşın derdini dinlemek ve bu sorunu çözmek yerine, Bakanları Giresun’dan nasıl memnun göndeririz telaşına ve yarışına düştüler. Yani vatandaş için değil saray için çalıştıklarını bir kez daha gösterdiler.”

 

 

 

 

 

TAM BİR İSTİKRAR ABİDESİ

ANTALYA'DA YOĞUN MESAİ

TRANSFER GÖRÜŞMELERİ SÜRÜYOR

“DAHA ZOR OLACAK”

KELEŞ, UEFA PRO LİSANS EĞİTİMİNDE

HABER GÜNDEMİ

TAM BİR İSTİKRAR ABİDESİ

ANTALYA'DA YOĞUN MESAİ

TRANSFER GÖRÜŞMELERİ SÜRÜYOR

“DAHA ZOR OLACAK”

KELEŞ, UEFA PRO LİSANS EĞİTİMİNDE

KAMP PERŞEMBE GÜNÜ BİTECEK

DUROĞLU VARYANTI İLE 6,3 MİLYON TL TASARRUF SAĞLANACAK

TIĞLI'DAN TEŞEKKÜR VE ELEŞTİRİ!

YENİ NESİL BİLGİSAYARLI TOMOGRAFİ CİHAZI

KAR, ÇAYDA KALİTE VE VERİMİ ARTIRACAK