EĞİTİM

EĞİTİM Haberleri

FATİH LİSESİ’NDEN ERASMUS+ BAŞARISI

22.09.2020 19:24
FATİH LİSESİ’NDEN ERASMUS+ BAŞARISI

Giresun Fatih Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi başarılarına bir yenisini daha ekledi.

 

Okul proje yönetim ekibinin hazırladığı “Fatih Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi Stajını Avrupa'da Yapıyor ” isimli proje Türkiye Ulusal Ajansı tarafından Giresun merkezden desteklenmeye değer görülen 2 projeden biri oldu. Hazırlanan proje ile 24 öğrenciye Romanya’nın başkenti Bükreş’te 3 hafta süreyle staj imkânı sağlanacak.

Okul Müdürü Hasan Mındız’ın koordinatörü olduğu proje, okulun öğrencilerine sunacağı ikinci yurt dışı stajı olma özelliği taşıyor. 2015 yılında da Çekya’nın başkenti Prag’da 2 haftalık ‘İletişim Becerileri’ isimli staj faaliyetine katılmışlardı. Öğrenciler Avrupa’nın tarihi başkentlerinden olan Bükreş’te; Haber ajansında uygulama, haber tasarımı yapma, e-gazete, e-dergi hazırlama, foto makinesi ve drone ile çekim teknikleri üzerine staj yaparak kendilerini geliştirme fırsatı yakalayacaklar.

Müdür Mındız, projeyle ilgili “Öğrencilerin projeye hazır hale getirilmesi için yoğun bir hazırlık süreci planlanmıştır. Bu kapsamda gençlere hareketlilik öncesi İş Güvenliği, İngilizce iletişim kursları verilecek ve meslek dersleri öğretmenleri tarafından hazır bulunuşluluk düzeylerinin artırılması amacıyla mesleki bilgilendirmeler yapılacaktır. Proje, Türkiye Ulusal Ajansı’nın belirleyeceği takvim doğrultusunda projenin akışları gerçekleşecektir. Tüm süreç bakanlığın belirleyeceği kurallar içerisinde pandemi süreci dikkate alınarak planlanacaktır. Öğrencilerimize yurtdışında bulunduğu sürece refakat edecek 4 öğretmenimiz de Bükreş’e giderek mesleki anlamda teknolojik gelişmeleri yerinde takip etme imkanlarına sahip olacaktır. Proje kapsamında Radyo TV, Grafik ve Gazetecilik alanlarından 12. sınıf öğrencileri arasından seçmeler yapılacaktır” açıklamasında bulundu.

Mındız proje hazırlık sürecinde desteklerini esirgemeyen okul öğretmenlerine teşekkür ederek proje yönetim ekibini kutladı.

 

 

 

TAM BİR İSTİKRAR ABİDESİ

ANTALYA'DA YOĞUN MESAİ

TRANSFER GÖRÜŞMELERİ SÜRÜYOR

“DAHA ZOR OLACAK”

KELEŞ, UEFA PRO LİSANS EĞİTİMİNDE

HABER GÜNDEMİ

TAM BİR İSTİKRAR ABİDESİ

ANTALYA'DA YOĞUN MESAİ

TRANSFER GÖRÜŞMELERİ SÜRÜYOR

“DAHA ZOR OLACAK”

KELEŞ, UEFA PRO LİSANS EĞİTİMİNDE

KAMP PERŞEMBE GÜNÜ BİTECEK

DUROĞLU VARYANTI İLE 6,3 MİLYON TL TASARRUF SAĞLANACAK

TIĞLI'DAN TEŞEKKÜR VE ELEŞTİRİ!

YENİ NESİL BİLGİSAYARLI TOMOGRAFİ CİHAZI

KAR, ÇAYDA KALİTE VE VERİMİ ARTIRACAK