YEREL

YEREL Haberleri

Yetki çocuklarda…

24.04.2019 10:06

Giresun’un çiçeği burnunda Belediye Başkanı Aytekin Şenlikoğlu makamını geleceğin yöneticilerine bıraktı. Başkan Şenlikoğlu’nun makamına Yeşil Giresun İlkokulu öğrencileri Yağızhan Yılmaz ve yardımcıları Erva Ayhan, Alperen Beyazıt Kılavuz oturdu. Vali Harun Sarıfakıoğulları ise koltuğunu Abdullah Bozbağ İlkokulu öğrencisi Zeynep Sude Harmanşah’a devretti. 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı kutlama etkinlikleri çerçevesinde Vali Harun Sarıfakıoğulları, koltuğunu Abdullah Bozbağ İlkokulu 3-D sınıfı öğrencisi Zeynep Sude Harmanşah’a devretti. Sembolik Vali Harmanşah, Makam koltuğunu devraldıktan sonra neler yapmak istediğini de aktararak; “Sokak hayvanlarına sahip çıkalım, ilimizdeki doğal ve tarihi turizm çalışmalarını artıralım, ilimizdeki geri dönüşüm kutularını artıralım, ilimizdeki otopark sorununu çözelim, çocukların özgürce oynayabileceği yeşil alanları çoğaltalım, ilimizdeki yolları ve kaldırımları engelli vatandaşlarımızın rahat kullanabileceği duruma getirelim, tüm okul bahçelerine çocuk oyun parkları yapalım” diyerek telefonla İl Milli Eğitim Müdürü’nü arayıp “Oyun parkları biz çocuklar için çok önemlidir. Bu yüzden her okul bahçesinde, çocukların oynayabileceği bir oyun parkı olmalıdır. Bu konuyla ilgilenin” diye talimat verdi.

Vali Sarıfakıoğulları, valilik makamını devralan Eylül Nisa Güngör’ün ve tüm çocukların 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramını kutlayarak, öğrencilere çeşitli hediyeler verdi.

 

31 Mart Mahalli İdareler Seçimlerinde seçilen Giresun’un çiçeği burnunda Belediye Başkanı Aytekin Şenlikoğlu makamını geleceğin yöneticilerine bıraktı. Başkan Şenlikoğlu, 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı etkinlikleri kapsamında sembolik olarak makamını Yeşil Giresun İlkokulu öğrencileri Yağızhan Yılmaz ve yardımcıları Erva Ayhan, Alperen Beyazıt Kılavuz’a makamı devretti. Başkan Şenlikoğlu, “İstiklalimiz, istikbalimiz ve gözümüzün nuru çocuklarımız inşallah yarının makam sahipleri olacaktır. Bizler akıl, hikmet, sabır ve şefkatle evlatlarımız için çalışmaya devam edeceğiz” dedi.

 

 

23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı münasebetiyle Giresun Üniversitesi Rektörlük koltuğuna Mustafa Kemal İlköğretim Okulu beşinci sınıf öğrencisi Duhan Uzer oturdu. Rektör Prof. Dr. Cevdet Coşkun makamını Duhan Uzer’e bıraktı. Uzer, Rektör Coşkun’dan üniversitenin gelişimi, hedefleri ve üniversitenin öğrencilerine sağladığı imkanlar hakkında bilgi aldı.Uzer, ilköğretim öğrencilerinin GRÜ kampüslerini ziyaret ederek, buralardaki bilimsel çalışmaları yakından görebileceklerini, bunun kendileri için büyük fark yaratacağını söyledi.

 

Giresun İl Emniyet Müdürü Fahri Akraş, 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı münasebetiyle makamını Mehmet Akif Ersoy Ortaokulu öğrencilerinden Necati Kaan Ömerbeyoğlu’na devretti. İl Emniyet Müdürlüğü koltuğuna oturan Ömerbeyoğlu, Asayiş Şube Müdürünü telefonla arayarak “okul çevresinde alınan trafik ve asayiş tedbirleri hakkında bilgi aldı. Okulla hiçbir şekilde alakası bulunmayan kişi veya gruplara yönelik çalışmaların yapılarak okul çevrelerinden uzaklaştırılmalarının talimatını verdi. İl Emniyet Müdürü Aktaş, günü anısına Necati Kaan Ömerbeyoğlu’na polis şapkası hediye etti.

 

 

Giresun İl Genel Meclisi Başkanı Ahmet Şahin, 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramında makamını Çıtlakkale İmam Hatip Ortaokulu ve Çıtlakkale Ortaokulu okul başkanlarına devretti.

 

 

Giresun İl Milli Eğitim Müdürü Ertuğrul Tosunoğlu, 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramında makamını 23 Nisan İlkokulu öğrencilerinden Ecesu Deniz Bekdemir’e devretti.

Okul Müdürü Ertuğrul Ersan nezaretinde Milli Eğitim Müdürü Tosunoğlu’nu ziyaret ederek görevi sembolik olarak devraldı. Müdür Tosunoğlu, tüm çocukların 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramını kutladı.

 

 

 

74 GÜN SONRA CUMA NAMAZI

“HİZMET SEKTÖRÜ EKONOMİNİN CAN DAMARLARINDANDIR”

HİZMET SEKTÖRÜ 1 HAZİRAN'A KİLİTLENDİ!

NORMAL HAYAT BAŞLIYOR!

SALGIN SONRASI İLK NİKAH

HABER GÜNDEMİ

74 GÜN SONRA CUMA NAMAZI

“HİZMET SEKTÖRÜ EKONOMİNİN CAN DAMARLARINDANDIR”

HİZMET SEKTÖRÜ 1 HAZİRAN'A KİLİTLENDİ!

EKSİKLER BAKANLIKLARA İLETİLDİ

YAĞMUR SUYU VE KANALİZASYON ÇALIŞMALARI SÜRÜYOR

ÇOCUK PARKLARINDA HUMMALI ÇALIŞMA

“ONLAR SOKAĞI BİZ SESLERİNİ ÖZLEMİŞİZ”

BAŞKAN ŞENLİKOĞLU GÖNÜLLERİ FETHEDİYOR

51 MİLYON 582 BİN LİRA SOSYAL KORUMA KALKANI ÖDEMESİ YAPILDI

BERBER VE KUAFÖRLERE COVİD-19 TESTİ YAPILACAK!