YEREL

YEREL Haberleri

Tığlı'dan vefa destek grubuna tepki

09.04.2020 16:05

Cumhuriyet Halk Partisi Giresun Milletvekili Necati Tığlı, Hükümetin bu sıkıntılı süreçte bile Vakıf ve Tarikatları beslemekten vazgeçmediğini dile getirdi.

İçişleri bakanlığı talimatı ile Giresun valisi Harun Sarıfakıoğulları tarafından kurulan ve “Vefa Sosyal Destek Grubu” olarak adlandırılan grubun kimlerden oluşturulduğuna bakıldığında niyetin ne olduğu da açıkça göz önüne sunulduğunu ifade eden CHP Giresun Milletvekili Necati Tığlı, “İçişleri Bakanlığının talimatıyla Giresun ilinde ihtiyaç olması halinde 65 yaş üstü ve kronik rahatsızlığı olanların başta sağlık olmak üzere tüm temel ihtiyaçlarını karşılamak için Giresun Valisi Harun Sarıfakıoğulları tarafından kurulan sözde “Vefa Sosyal Destek Grubu”nun amacı mağdurlara yardım yapmak değil vakıfları ve tarikatları ön plana  çıkartarak Ak Parti iktidarının propagandasını yapmaktır” dedi.   

CHP’li Necati Tığlı, “İçişleri Bakanlığı talimatı Vali oluruyla Giresun’da bulunan ihtiyaç sahibi vatandaşa yardım etmekle görevlendirilen “Vefa Destek Grubu”nda Ziraat Bankasına  alınacak müfettişlerin belirlenmesinden tutunda Atatürk’ün öldüğü gün için “zulüm son buldu” diyecek kadar terbiyesiz ve hadsiz olan TÜGVA’nın ve tarikat üyelerinin yuvası olan Beşir Derneği’nin temsilcilerinin  yer alması tam bir skandaldır. “Biz Bize Yeteriz Türkiyem” deyip, bu milleti yardımlaşmada bile ayrıştırırdınız” ifadelerini kullandı.  

BU VEBALİN ALTINDAN KİMSE KALKAMAZ   

Milletvekili Tığlı, “Devlet eliyle dağıtılması gereken yardımlar nasıl olurda TÜGVA ve BEŞİR Derneği tarafından yapılır? Ne zamandan beri devleti soyanlar, rant peşinde koşanlar, insan ayıranlar namuslu oldular da devletle birlikte ortak bir çalışma yapıyorlar. Bunun cevabını bu listeyi hazırlayanlar Giresun halkına açıklamak zorundadırlar. Bu vebalin altından kimse kalkamaz. İnsanlar can derdindeyken, geçim derdindeyken kimse şark kurnazlığı yaparak yardım dağıtılacak kişilerin belirlenmesinde AKP referansı aramasın. Ortada korkunç bir salgın var. Devlet hiçbir ayrım yapmadan herkese eşit yardım dağıtmalıdır. Bunun da ilk işareti TÜGVA ve Beşir Derneğini bu gruptan çıkartılmasıyla verilmelidir” dedi.   


YARDIM DAĞITMAK BİR KENARA YAPILAN BAZI YARDIMLARIN KESİLDİĞİNİ GÖRÜYORUZ. 

Vatandaşlarımıza ücretsiz maske, eldiven, erzak dağıtan, ihtiyaç sahiplerine nakdi yardım da bulunan CHP’li Belediyelere hakaret edenler, faaliyetlerini engelleyenler şimdi tarikat ve cemaatlerle bir olmuş salgından nemalanmaya çalışıyorlar diyen Tığlı, “yardım dağıtmak bir kenara yapılan bazı yardımların kesildiği yönünde telefonlar alıyoruz. Yardımlardan yararlanmak isteyen yurttaşların taleplerinin geri çevrildiğini duyuyoruz. Maske almak isteyen vatandaşa maske satışının yasaklandığını biliyoruz ama o vatandaşlara söz verilen maske dağıtıldı mı onu bilmiyoruz” dedi.

CHP’li Tığlı, “Bu salgında tek bildiğimiz hükümetin vatandaşa yardım etmesi gerekirken vatandaşından yardım istemesidir. Bilim Kurulu’nun önerilerini dinleyeceğine, sermaye babalarının önerilerini dinlemesidir. Alınması gereken önlemleri geç alarak vatandaşı Koronavirüs’ün kucağına atmasıdır. Sokağa çıkma yasağı ilan etmek yerine, her akşam vaka ve ölü sayısını açıklamayı tercih etmesidir” dedi.

74 GÜN SONRA CUMA NAMAZI

“HİZMET SEKTÖRÜ EKONOMİNİN CAN DAMARLARINDANDIR”

HİZMET SEKTÖRÜ 1 HAZİRAN'A KİLİTLENDİ!

NORMAL HAYAT BAŞLIYOR!

SALGIN SONRASI İLK NİKAH

HABER GÜNDEMİ

74 GÜN SONRA CUMA NAMAZI

“HİZMET SEKTÖRÜ EKONOMİNİN CAN DAMARLARINDANDIR”

HİZMET SEKTÖRÜ 1 HAZİRAN'A KİLİTLENDİ!

EKSİKLER BAKANLIKLARA İLETİLDİ

YAĞMUR SUYU VE KANALİZASYON ÇALIŞMALARI SÜRÜYOR

ÇOCUK PARKLARINDA HUMMALI ÇALIŞMA

“ONLAR SOKAĞI BİZ SESLERİNİ ÖZLEMİŞİZ”

BAŞKAN ŞENLİKOĞLU GÖNÜLLERİ FETHEDİYOR

51 MİLYON 582 BİN LİRA SOSYAL KORUMA KALKANI ÖDEMESİ YAPILDI

BERBER VE KUAFÖRLERE COVİD-19 TESTİ YAPILACAK!