YEREL

YEREL Haberleri

TEKNOPARK İDARİ BİNA VE KULUÇKA MERKEZİ PROJE ÇALIŞMALARI DEVAM EDİYOR

22.05.2020 17:28

Giresun Teknoloji Geliştirme Bölgesi idari ve kuluçka merkezi binalarının proje çalışmaları sürüyor.

Yakın zamanda Mimari projesinin bitirilerek; girişimcilerin, akademisyenlerin ve ARGE şirketlerinin hizmetine açılması planlanan ve Giresun 2.OSB içerisinde yer alan Giresun Teknopark için imar planları ve mimari proje teknik çalışmaları devam ediyor.

Bu kapsamda Giresun Üniversitesi'nde yapılan toplantıda, son şekli verilen imar planı ve çalışmaları devam eden mimari proje üzerine görüş alışverişinde bulunuldu. Son haline getirilen imar planlarının Sanayi ve Teknoloji Bakanlığına gönderilmesi ve onaylanmasının ardından Mimari proje çalışmasının tamamlanması bekleniyor. Bu aşamadan sonra,  Sanayi ve Teknoloji Bakanlığından gerekli destek için başvuruda bulunulması planlandı.

Giresun Teknopark Projesinin bitmesiyle Giresun'a, bölgemize ve uluslararası ARGE ve sanayi odaklı çalışmalara büyük katkı sunacak olan Giresun Teknopark'ın faaliyete geçirilmesi, nitelikli istihdamın oluşturulmasına da ayrıca katkı sağlayacak.

Giresun Teknopark projesi hazırlık çalışmalarının yapıldığı son toplantıya,  Giresun Üniversitesi Rektörü ve Giresun Teknoloji Geliştirme Bölgesi Yönetici A.Ş. Yönetim kurulu başkanı Prof.Dr.Yılmaz Can, Giresun Teknoloji Geliştirme Bölgesi Yönetici A.Ş Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Mete Bahadır Yılmaz, Giresun Teknoloji Geliştirme bölgesi Yönetici A.Ş. Genel Müdür'ü Öğr.Gör. M.Anıl Kaya ve mimar Selin Dendiken Aksu katıldılar.

74 GÜN SONRA CUMA NAMAZI

“HİZMET SEKTÖRÜ EKONOMİNİN CAN DAMARLARINDANDIR”

HİZMET SEKTÖRÜ 1 HAZİRAN'A KİLİTLENDİ!

NORMAL HAYAT BAŞLIYOR!

SALGIN SONRASI İLK NİKAH

HABER GÜNDEMİ

74 GÜN SONRA CUMA NAMAZI

“HİZMET SEKTÖRÜ EKONOMİNİN CAN DAMARLARINDANDIR”

HİZMET SEKTÖRÜ 1 HAZİRAN'A KİLİTLENDİ!

EKSİKLER BAKANLIKLARA İLETİLDİ

YAĞMUR SUYU VE KANALİZASYON ÇALIŞMALARI SÜRÜYOR

ÇOCUK PARKLARINDA HUMMALI ÇALIŞMA

“ONLAR SOKAĞI BİZ SESLERİNİ ÖZLEMİŞİZ”

BAŞKAN ŞENLİKOĞLU GÖNÜLLERİ FETHEDİYOR

51 MİLYON 582 BİN LİRA SOSYAL KORUMA KALKANI ÖDEMESİ YAPILDI

BERBER VE KUAFÖRLERE COVİD-19 TESTİ YAPILACAK!