YEREL

YEREL Haberleri

TARIM KREDİ KOOPERATİFİ, 712 TON FINDIK ALDI!

19.01.2021 11:07
TARIM KREDİ KOOPERATİFİ, 712 TON FINDIK ALDI!

Tarım Kredi Kooperatifi Doğu Karadeniz Bölgesi’nde faaliyet gösteren 2 bin 664 çiftçiden 712 ton fındık, 18 bin 268 ton yaş çay, 450 ton hububat ve 688 ton kivi olmak üzere 20 bin tonun üzerinde ürünün alımı yapılarak pazara arzını sağlandı. Ekim döneminden hasat sonrasına kadar ülke tarımının en büyük destekçilerinden olan Türkiye Tarım Kredi Kooperatifleri ürün değerlendirme çalışmalarıyla da çiftçilerin yanında olmaya devam ediyor. Türkiye Tarım Kredi Kooperatifleri Trabzon Bölge Birliği, 2020 yılında da faaliyet alanında yer alan Trabzon, Giresun, Artvin, Rize, Gümüşhane ve Bayburt illerindeki Tarım Kredi Kooperatifleri aracılığıyla ürün alımları yaptı. Bu kapsamda bölgede faaliyet gösteren 2 bin 664 çiftçiden 712 ton fındık, 18 bin 268 ton yaş çay, 450 ton hububat ve 688 ton kivi olmak üzere 20 bin tonun üzerinde ürünün alımı yapılarak pazara arzı sağlandı.

164 ORTAKLA SÖZLEŞMELİ ÜRETİM YAPILDI

Bölge Birliğinin 2 bin 664 ortaktan ürün alımı yaptığını kaydeden Trabzon Bölge Müdürü Süleyman Eğilmez, konuyla ilgili yaptığı değerlendirmede şu ifadeleri kullandı;

“164 ortağımızdan sözleşmeli üretim modeliyle çay, kivi ve yulaf alımı yaptık. Önceliğimiz ortaklarımızın ürettikleri ürünlerin gerçek değerinden alınarak ve üreticilerimizin piyasa aktörleri tarafından mağdur duruma düşürülmemesidir. Tarım Kredi Kooperatifleri olarak yaptığımız ürün alımlar ile piyasayı dengelerini sağlıyoruz. Ortaklarımızı sadece üretimde değil, ürettiği ürünü pazarlamasında da yanındayız. İlerleyen dönemlerde yatırımlarımıza bağlı olarak ürün alım ve sözleşmeleri üretim kapasitemizi artıracağız.”

 

 

İstanbul Atlas Üniversitesi 80 Öğretim Üyesi alıyor

Vezirköprü'de 66 adet taşınmaz ihale ile kiraya verilecek

Ankara'da 33 adet gayrimenkulün satış ihalesi yapılacak

“HEDEFLEDİĞİMİZ NOKTAYA ULAŞACAĞIZ”

BATI BÖLGESİNE İTFAİYE MERKEZİ KURULDU

HABER GÜNDEMİ

GİRESUN İÇİN SERBEST BÖLGE ÇAĞRISI

“HEDEFLEDİĞİMİZ NOKTAYA ULAŞACAĞIZ”

BATI BÖLGESİNE İTFAİYE MERKEZİ KURULDU

SP'DEN “HAYATA DEĞER KATAN KADINLAR” ÖDÜLÜ

EFSANE ‘GELİN KAYASI' VE ÇEVRESİ TEMİZLENDİ

SERBEST KALMASINA İTİRAZ!

BİR MAHALLE İLE BİR BİNA KARANTİNAYA ALINDI

T.C. GİRESUN İCRA DAİRESİ

ARTAN GÜBRE FİYATLARINA TEPKİ!

DOĞA KOLEJİ BURSLULUK SINAVINI YÜZ YÜZE YAPIYOR