YEREL

YEREL Haberleri

MEVLİD-İ NEBİ HAFTASI KUTLANIYOR

08.11.2019 17:20

Giresun’da Mevlid-i Nebi Haftası kutlanıyor. Hafta nedeniyle gerçekleştirilen yürüyüşte, İl Müftüsü Muhittin Oral, Giresunluların Mevlid Kandilini kutlayarak, gül hediye etti. Oral, “Aziz milletimizin ve âlem-i İslam’ın mevlit gecesini tebrik eder, Mevlid-i Nebi’nin birlik, beraberlik ve kardeşlik duygularımızı pekiştirmeye vesile olmasını Yüce Rabbimizden niyaz ederim” dedi. İl Müftüsü Oral mesajında şunlara yer verdi;

Sevgili Peygamberimizin doğum günü olan Rebiu’l-evvel ayının on ikinci gecesi, bu yıl 8 Kasım Cuma gününe denk gelmektedir. Bu geceyi içine alan hafta, “Mevlid-i Nebi Haftası” olarak kutlanacaktır. Giresun İlimizde de bu hafta boyunca birçok etkinlik gerçekleştirilecektir. Ekteki etkinliklere din kardeşlerimizin imkanları ölçüsünde katılımlarını bekliyoruz. Diyanet İşleri Başkanlığımız, bu yıl Mevlid-i Nebi Haftasının temasını “Peygamberimiz ve Aile” olarak belirlemiştir.

SEVGİLİ PEYGAMBERİMİZ İDEAL BİR EŞ, MÜŞFİK BİR BABAYDI

Sevgili Peygamberimiz, aile fertlerine samimi ve içten davranan, değer verdiğini hissettiren, sevinçleriyle sevinen, üzüntüleriyle üzülen bir aile reisiydi. Ailesiyle ilişkilerinde sevgi, saygı ve nezakete dayalı sıcak bir üslubu benimsemişti. Nitekim Allah Resulü ‘Sizin en hayırlınız, ailesine karşı en iyi olanınızdır. Ben de aileme karşı en iyi olanınızım!..’ buyurarak müminlere aile hayatında huzuru bulacakları yolu göstermekteydi. Bu duygu ve düşüncelerle Mevlit Kandilinizi tebrik eder, Mevlidi Nebi’nin Sevgili Peygamberimizi daha yakından tanımaya, anlamaya vesile olmasını Yüce Allah’tan niyaz ederim.”

“FINDIK VE TURİZM KONUSUNDA İHTİSASLAŞMAK İSTİYORUZ”

BAŞARILI OLACAĞIZ

“GÜNEY ÇEVRE YOLU ÇOK ÖNEMLİDİR”

“DİYABET, BAŞARILI BİR HAYATA ENGEL DEĞİL”

GİRESUN, “ŞEHİRLER VE KOKULAR” FESTİVALİNDE

HABER GÜNDEMİ

“FINDIK VE TURİZM KONUSUNDA İHTİSASLAŞMAK İSTİYORUZ”

BAŞARILI OLACAĞIZ

“GÜNEY ÇEVRE YOLU ÇOK ÖNEMLİDİR”

“DİYABET, BAŞARILI BİR HAYATA ENGEL DEĞİL”

DEMİRYOLU PROJESİ İÇİN ORTAK ÇAĞRI

KUTLU HEDEF GÖSTERDİ

ÇİN'DE FINDIK RÜZGÂRI ESTİ

SÖKEN'DE İKİ ÖNEMLİ ÇALIŞMA

13. GİRESUN GÜNLERİ'NİN ARDINDAN

DOKA DERGİSİNDE ‘HUZUR VADİSİ ÇAMOLUK' TANITILDI