YEREL

YEREL Haberleri

MEMUR-SEN’DEN HÜKÜMETE ZAM TEPKİSİ

19.08.2019 10:12

“Yeni bir teklif ve yeni bir eşik bekliyoruz”

Memur-Sen Giresun İl Başkanlığından 5. Dönem Toplu İş Sözleşmesi görüşmelerine tepki. Memur-Sen Giresun İl Başkanı ve Eğitim Bir-Sen Şube Başkanı Muhammet Sarı, teklifin tamamlanmaya ve ilavelerle zenginleştirilmeye ihtiyacı olduğu söyledi. Sarı, sendika binasında yaptığı basın açıklamasında, 2020 yılı için yüzde 3,5+3 ve 2021 yılı için yüzde 3+2,5 zam teklifinin, hükümetin açıkladığı ekonomik hedeflerle uyumlu olmadığını öne sürdü. Sarı, “Biz, eski Türkiye’nin vehimlerinden beslenen değil, Yeni Türkiye’nin güvenine yaslanan bir teklif istiyoruz. Biz, örgütlü gücümüzü yetersiz tekliflere tepki vermekten kaçınmayız. Yeni bir teklif ve yeni bir eşik bekliyoruz” dedi. Bu oranların enflasyon tahminleri ve beklentilerine uygun olmadığını aktaran Sarı, "Hükümetin teklifi, faiz oranlarındaki düşmeyi, kurdaki aşağı yönlü hareketi, elektrik, doğalgaz ve diğer bazı temel ürünlerin fiyatlarındaki yukarıya yükselişi doğrulamıyor ve aksine yok sayıyor." dedi.

Sarı, "memuru enflasyona ezdirmeyiz" vaadinin hükümet tarafından öncelikle teklif bandında korunması gerektiğini işaret ederek, şunları kaydetti:

"Hiç olmasa hükümetin ilk teklifinin 2020 ve 2021 için sırasıyla Merkez Bankası'nın beklenti anketindeki yüzde 13,9 ve yüzde 9,5 oranları dikkate alınarak şekillendirilmeli ve masaya getirilmeliydi. Bu teklifin tamamlanmaya, ilavelerle zenginleştirilmeye ihtiyacı var. "

“TÜRKİYE’YE İNANIYOR VE TÜRKİYE’NİN GÜCÜNE İTİBAR EDİYORUZ”

Sarı açıklamasının sonunda şunları söyledi;

“Memur-Sen Giresun İl temsilciliği olarak; ilimizdeki Memur-Sen teşkilatlarıyla birlikte toplu sözleşme sürecini yakından takip ettiğimizi, bizleri memnun edecek her konuda destek olacağımızı ifade ediyor, Emekçileri üzecek ve gerecek her konuda tepki vermeye hazır olduğumuzun bilinmesini istiyoruz. Diğer taraftan ilimizdeki parti yöneticileriyle, belediye başkanlarının, özellikle iktidar partisine mensup milletvekillerinin toplu sözleşme noktasında sorumluluk almalarını, Hükümet kanadına yönelik baskı ve beklenti iradesi oluşturmak noktasında bizlerle birlikte hareket etmeleri çağrısında bulunuyoruz.”

GİRESUNSPOR İÇİN HAYIRLISI OLSUN

KAÇMAZ VE TÜTÜNCÜ'DEN DESTEK!

HER ŞEY DAHA YEŞİL VE GÜZEL BİR GİRESUN İÇİN

ORHANİYE KÖYÜ'NDE KARANTİNA!

KÖPRÜ VE MENFEZ TIKANMALARINA GEÇİRGEN BENTLİ ÇÖZÜM

HABER GÜNDEMİ

GİRESUNSPOR İÇİN HAYIRLISI OLSUN

BEREKETLİ OLSUN…

SURİYE UYRUKLU ÇOCUK BOĞULDU!

HER ŞEY DAHA YEŞİL VE GÜZEL BİR GİRESUN İÇİN

“FINDIK HASADI İLE İLGİLİ TÜM ÖNLEMLER ALINDI”

BÜYÜK BÜTÜNLÜK

MUHTARLARDAN ŞENLİKOĞLU'NA TEŞEKKÜR

COVİD-19'A KARŞI SIKI DENETİM!

ÜRETİCİLERE 200 GİRESUN EKOTİPİ ANA ARI DAĞITILDI

FINDIK ÜRETİCİSİ MUTLU, MESUT…