YEREL

YEREL Haberleri

MEMUR-SEN’DEN HÜKÜMETE ZAM TEPKİSİ

19.08.2019 10:12

“Yeni bir teklif ve yeni bir eşik bekliyoruz”

Memur-Sen Giresun İl Başkanlığından 5. Dönem Toplu İş Sözleşmesi görüşmelerine tepki. Memur-Sen Giresun İl Başkanı ve Eğitim Bir-Sen Şube Başkanı Muhammet Sarı, teklifin tamamlanmaya ve ilavelerle zenginleştirilmeye ihtiyacı olduğu söyledi. Sarı, sendika binasında yaptığı basın açıklamasında, 2020 yılı için yüzde 3,5+3 ve 2021 yılı için yüzde 3+2,5 zam teklifinin, hükümetin açıkladığı ekonomik hedeflerle uyumlu olmadığını öne sürdü. Sarı, “Biz, eski Türkiye’nin vehimlerinden beslenen değil, Yeni Türkiye’nin güvenine yaslanan bir teklif istiyoruz. Biz, örgütlü gücümüzü yetersiz tekliflere tepki vermekten kaçınmayız. Yeni bir teklif ve yeni bir eşik bekliyoruz” dedi. Bu oranların enflasyon tahminleri ve beklentilerine uygun olmadığını aktaran Sarı, "Hükümetin teklifi, faiz oranlarındaki düşmeyi, kurdaki aşağı yönlü hareketi, elektrik, doğalgaz ve diğer bazı temel ürünlerin fiyatlarındaki yukarıya yükselişi doğrulamıyor ve aksine yok sayıyor." dedi.

Sarı, "memuru enflasyona ezdirmeyiz" vaadinin hükümet tarafından öncelikle teklif bandında korunması gerektiğini işaret ederek, şunları kaydetti:

"Hiç olmasa hükümetin ilk teklifinin 2020 ve 2021 için sırasıyla Merkez Bankası'nın beklenti anketindeki yüzde 13,9 ve yüzde 9,5 oranları dikkate alınarak şekillendirilmeli ve masaya getirilmeliydi. Bu teklifin tamamlanmaya, ilavelerle zenginleştirilmeye ihtiyacı var. "

“TÜRKİYE’YE İNANIYOR VE TÜRKİYE’NİN GÜCÜNE İTİBAR EDİYORUZ”

Sarı açıklamasının sonunda şunları söyledi;

“Memur-Sen Giresun İl temsilciliği olarak; ilimizdeki Memur-Sen teşkilatlarıyla birlikte toplu sözleşme sürecini yakından takip ettiğimizi, bizleri memnun edecek her konuda destek olacağımızı ifade ediyor, Emekçileri üzecek ve gerecek her konuda tepki vermeye hazır olduğumuzun bilinmesini istiyoruz. Diğer taraftan ilimizdeki parti yöneticileriyle, belediye başkanlarının, özellikle iktidar partisine mensup milletvekillerinin toplu sözleşme noktasında sorumluluk almalarını, Hükümet kanadına yönelik baskı ve beklenti iradesi oluşturmak noktasında bizlerle birlikte hareket etmeleri çağrısında bulunuyoruz.”

BAŞARILI OLACAĞIZ

“GÜNEY ÇEVRE YOLU ÇOK ÖNEMLİDİR”

“DİYABET, BAŞARILI BİR HAYATA ENGEL DEĞİL”

GİRESUN, “ŞEHİRLER VE KOKULAR” FESTİVALİNDE

“ZAMANINDA MÜDAHALE PİYASADA BİR DENGE OLUŞTURDU”

HABER GÜNDEMİ

BAŞARILI OLACAĞIZ

“GÜNEY ÇEVRE YOLU ÇOK ÖNEMLİDİR”

“DİYABET, BAŞARILI BİR HAYATA ENGEL DEĞİL”

DEMİRYOLU PROJESİ İÇİN ORTAK ÇAĞRI

KUTLU HEDEF GÖSTERDİ

ÇİN'DE FINDIK RÜZGÂRI ESTİ

SÖKEN'DE İKİ ÖNEMLİ ÇALIŞMA

13. GİRESUN GÜNLERİ'NİN ARDINDAN

DOKA DERGİSİNDE ‘HUZUR VADİSİ ÇAMOLUK' TANITILDI

“GİRESUN, ANADOLU'NUN MÜCEVHERİDİR”