YEREL

YEREL Haberleri

“KOCA DEVLET KURUMU BİR AVUÇ TEFECİNİN OYUNCAĞI OLMUŞTUR”

29.07.2021 10:38
“KOCA DEVLET KURUMU BİR AVUÇ TEFECİNİN OYUNCAĞI OLMUŞTUR”

CHP Ordu Milletvekili Mustafa Adıgüzel İhracatçılar Birliğinin talebiyle Tarım Bakanlığı’nın yeniden rekolte çalışması yapmasına tepki gösterdi.

Belirlenen yeni rekoltenin de aynı çıkmasını “beklenen sonuç” olarak değerlendiren Milletvekili Adıgüzel, “İhracatçılar Birliğinin başındaki oturduğu yerden para kazanan çıkar çetesinin işine gelmediği için Tarım Bakanlığı daha 10 gün önce yaptığı rekolte sayımını yok saydı. İlk sayımı yok saymış ikinci bir rekolte sayımına ikna edilmişti. Bu şekilde koca devlet kurumu bir avuç tefecinin oyuncağı olmuştur” dedi.

“ASLINDA BURADA BÜYÜK BİR İHANET VAR”

“Bu İhracatçılar Birliği yabancı kartelin ülkemizdeki kapitülasyon komiserliğini yapıyor” diyen Adıgüzel şunları kaydetti;

“Bugün bilgi geldi ikinci rekolte sayımı da sonuçlandı. Ordu, Sakarya, Samsun, Trabzon her yer aynı çıktı. Zaten farklı çıkması da beklenmezdi. Bu fındık dalı neresinden bakarsan bak aynı kardeşim. Bu saatten sonra fındık dalda artar mı? Tersine azalır ama artmazdı. Artık top Erdoğan’dadır.  Buradan Erdoğan’a da çağrı yapıyorum. Millet infial halindedir. Enflasyon bellidir. Dolar kuru bellidir.  Gübre fiyatları 2’ye 3’e katlanmıştır. Fındığın maliyeti zaten en az 27 TL’dir. 35 TL bu insanlara anasının ak sütü gibi helaldir. Bunun altındaki her 1,5 lira bu ülkenin 1 milyar TL kaybı demektir. Bu da bu ülkeye ihanettir. Senin yerli firmaların kredi sıkıntısı çekerken onlara kredi vermeyip, dolar zengini, İtalya’da vergi rekortmeni yabancı kartele üste bir de 600 milyon teşvik vermek bu ülkeye ihanettir. Karadeniz dalgalı Karadeniz kabardı. Biz emek kavgasına hazırız. Bizim kavgamız milli bir kavgadır. Biz millet ve devlet hakkı için bu kavgayı yabancı kartel, onun yerli işbirlikçi çetesi ve dahi kim onlara omuz verirse hükümet dahi bu kavgaya hazırız bu da böyle biline.”

AK PARTİ İL BAŞKANLARININ KÜMBET ÇIKARMASI

MEB OKULLARI YARDIMCI KAYNAKLAR KONUSUNDA UYARDI

YENİ BİR SAYFA AÇALIM

NE DAKİK ADAMSIN CÜNEYT!

DOKAP PROJELERİ İSTİŞARE EDİLDİ

HABER GÜNDEMİ

AK PARTİ İL BAŞKANLARININ KÜMBET ÇIKARMASI

MEB OKULLARI YARDIMCI KAYNAKLAR KONUSUNDA UYARDI

YENİ BİR SAYFA AÇALIM

DOKAP PROJELERİ İSTİŞARE EDİLDİ

TUĞGENERAL KÖROĞLU'NA GÖREVİNDE BAŞARILAR DİLEDİ

2 BİN 350 ÜRETİCİYE 80 MİLYON LİRA ÖDEME YAPILDI!

COVİD-19'DAN YAKINLARINI KAYBEDENLERE PSİKOSOSYAL DESTEK

DOĞU KARADENİZ'İN YEŞİL KARINCALARI!

YAYLALARA KAR YAĞDI!

SAĞLIK İL MÜDÜRÜ BULUT, ANNE ADAYLARINA AŞI ÇAĞRISI YAPTI