YEREL

YEREL Haberleri

KEİPA GİRESUN’DA TOPLANDI

18.09.2019 18:27

Karadeniz Ekonomik İşbirliği Parlamenter Asamblesi (KEİPA) Kültür, Eğitim ve Sosyal İşler Komisyonunun 53'üncü toplantısı Giresun'da yapıldı. Toplantıda, KEİ üyesi ülkeler arasında Çifte Verginin Kaldırılması Amacıyla Tercihli Ticaret Anlaşması ele alındı. Kale, Zeytinlik Mahallesi, Müze ve Ada, Kulakkaya Yaylası, Mavigöl ve Kuzalan Şelalesi'ni de gezecek olan KEİPA üyelerinin Giresun’un tanıtımına da katkı sunması bekleniyor.

KEİPA Türkiye Delegasyonu Başkanı ve AK Parti Giresun Milletvekili Cemal Öztürk, , iki gün sürecek toplantıda üye ülkeler arasında çifte vergilendirmenin önlenmesi ve ticaretin gelişmesi ana başlığıyla çalışacaklarını söyledi. Çifte vergilendirme anlaşmasıyla ilgili bilgi veren Öztürk, "Müteşebbisler bir ülkede yaptıkları faaliyetten dolayı hem o ülkede hem de kendi ülkelerinde ayrı ayrı vergilendirme yerine anlaşmalar yapılırsa tek vergilendirmeyle faaliyette bulundukları ülkede vergi verirlerse kendi ülkelerinde ikinci defa vergilendirilmiyorlar ama bu, ülkelerin anlaşmasına bağlı” dedi.

Öztürk, KEİPA ülkelerinden bazıları arasında çifte vergilendirme olduğunu, bir kısmında ise olmadığını belirterek, "Diliyoruz ki tüm ülkeler arasında çifte vergi kaldırılsın ve ticaret gelişsin, ekonomi gelişsin, insanlarımızın refah düzeyi, ülkelerimizin refah düzeyi daha yükselsin” diye konuştu. KEİPA Genel Sekreteri Asaf Hajıyev, ekonomide en önemli etkenlerden birinin birliktelik olduğuna işaret ederek, her bir devlet için bölgelerin birliğinin çok önemli olduğunu söyledi. Giresun Valisi Harun Sarıfakıoğulları da KEİPA toplantısının Giresun'da gerçekleştirilmesinin mutluluk verici olduğunu, programın kentin tanıtımı açısından da önemli olduğunu ifade etti. Giresun Belediye Başkanı Aytekin Şenlikoğlu da toplantının kentin uluslararası alanda tanıtılmasına vesile olduğunu, katılımcıların Giresun'un tarihi ve doğal güzelliklerini görme fırsatı bulacaklarını kaydetti. Giresun’un kadim bir güzelliğe de sahip olduğu söyleyen Başkan Şenlikoğlu, “Giresun milattan önce 4 bin yıllık bir geçmişe sahip şehirdir. Şehrimizin kedine özgün, kültürel değerleri vardır. Giresun geçmişte olduğu gibi bugünde misafirperverliğiyle sizlere açıktır” dedi.

FINDIK İŞÇİLERİ BATMAN VE ADIYAMAN'DAN

ALTYAPIDAN ÜSTYAPIYA ŞEHRİN DÖRT BİR YANINDA ÇALIŞMA!

FARKLI ŞEHİRLERE SEFERLER DÜZENLENECEK

“GELECEK NESİLLERE YEMYEŞİL BİR GİRESUN BIRAKMAK İSTİYORUZ”

GİRESUN'UN SPORUNU KONUŞTULAR

HABER GÜNDEMİ

ALTYAPIDAN ÜSTYAPIYA ŞEHRİN DÖRT BİR YANINDA ÇALIŞMA!

FARKLI ŞEHİRLERE SEFERLER DÜZENLENECEK

GİRESUN'UN SPORUNU KONUŞTULAR

“YATIRIMLARININ TAKİPÇİSİYİZ”

9 AYDA 1 MİLYAR 964 MİLYON DOLARLIK FINDIK İHRACATI YAPILDI

“DEVLETİN ŞEFKATLİ ELİNİ HİSSETTİRDİK”

673 BİN TONUN ÜZERİNDE FINDIK İŞLEM GÖRDÜ

GİRESUN ZİYARETÇİLERİNİ BEKLİYOR

GİRESUN'DA COVİD-19 VAKASI KALMADI!

FINDIĞIN BAŞKENTİ!