YEREL

YEREL Haberleri

KEİPA GİRESUN’DA TOPLANDI

18.09.2019 18:27

Karadeniz Ekonomik İşbirliği Parlamenter Asamblesi (KEİPA) Kültür, Eğitim ve Sosyal İşler Komisyonunun 53'üncü toplantısı Giresun'da yapıldı. Toplantıda, KEİ üyesi ülkeler arasında Çifte Verginin Kaldırılması Amacıyla Tercihli Ticaret Anlaşması ele alındı. Kale, Zeytinlik Mahallesi, Müze ve Ada, Kulakkaya Yaylası, Mavigöl ve Kuzalan Şelalesi'ni de gezecek olan KEİPA üyelerinin Giresun’un tanıtımına da katkı sunması bekleniyor.

KEİPA Türkiye Delegasyonu Başkanı ve AK Parti Giresun Milletvekili Cemal Öztürk, , iki gün sürecek toplantıda üye ülkeler arasında çifte vergilendirmenin önlenmesi ve ticaretin gelişmesi ana başlığıyla çalışacaklarını söyledi. Çifte vergilendirme anlaşmasıyla ilgili bilgi veren Öztürk, "Müteşebbisler bir ülkede yaptıkları faaliyetten dolayı hem o ülkede hem de kendi ülkelerinde ayrı ayrı vergilendirme yerine anlaşmalar yapılırsa tek vergilendirmeyle faaliyette bulundukları ülkede vergi verirlerse kendi ülkelerinde ikinci defa vergilendirilmiyorlar ama bu, ülkelerin anlaşmasına bağlı” dedi.

Öztürk, KEİPA ülkelerinden bazıları arasında çifte vergilendirme olduğunu, bir kısmında ise olmadığını belirterek, "Diliyoruz ki tüm ülkeler arasında çifte vergi kaldırılsın ve ticaret gelişsin, ekonomi gelişsin, insanlarımızın refah düzeyi, ülkelerimizin refah düzeyi daha yükselsin” diye konuştu. KEİPA Genel Sekreteri Asaf Hajıyev, ekonomide en önemli etkenlerden birinin birliktelik olduğuna işaret ederek, her bir devlet için bölgelerin birliğinin çok önemli olduğunu söyledi. Giresun Valisi Harun Sarıfakıoğulları da KEİPA toplantısının Giresun'da gerçekleştirilmesinin mutluluk verici olduğunu, programın kentin tanıtımı açısından da önemli olduğunu ifade etti. Giresun Belediye Başkanı Aytekin Şenlikoğlu da toplantının kentin uluslararası alanda tanıtılmasına vesile olduğunu, katılımcıların Giresun'un tarihi ve doğal güzelliklerini görme fırsatı bulacaklarını kaydetti. Giresun’un kadim bir güzelliğe de sahip olduğu söyleyen Başkan Şenlikoğlu, “Giresun milattan önce 4 bin yıllık bir geçmişe sahip şehirdir. Şehrimizin kedine özgün, kültürel değerleri vardır. Giresun geçmişte olduğu gibi bugünde misafirperverliğiyle sizlere açıktır” dedi.

ALLAH RAHMET EYLESİN…

“TURİZM İÇİN HER ŞEYE SAHİBİZ”

T.C. GİRESUN İCRA DAİRESİ 2019/212 TLMT. TAŞINIRIN AÇIK ARTIRMA İLANI

“PROBLEMİN DEĞİL, ÇÖZÜMÜN PARÇASI OLACAĞIZ”

KUTLU'NUN GÖZÜ ÜÇ PUANDA

HABER GÜNDEMİ

KUTLU'NUN GÖZÜ ÜÇ PUANDA

“PROBLEMİN DEĞİL, ÇÖZÜMÜN PARÇASI OLACAĞIZ”

GİRESUN'DA "KİTAPLA HASBİHAL" PROJESİ

ÖZTÜRK'TEN KEİPA ÜYELERİNE ‘BARIŞ PINARI' MEKTUBU!

GİRESUNSPOR'DAN ENVER CENK ŞAHİN'E DESTEK

TEK TESELLİ CAN KAYBI OLMAMASI!

TURİZM FAKÜLTESİ KEŞAP'TA EĞİTİM-ÖĞRETİME BAŞLADI

ESPİYE'DE GELECEĞİN DENİZCİLERİ YETİŞİYOR

“BU ŞEHİRDE ÇOK GÜZEL İŞLER YAPACAĞIZ”

HEDEF 2 MAÇTA 6 PUAN