YEREL

YEREL Haberleri

“GÜCÜMÜZÜ BİRLEŞTİRİRSEK KAZANAN GİRESUN OLACAK”

08.10.2019 16:47

Milletvekili Cemal Öztürk, yapımı devam eden ve proje aşamasında olan yatırımların takipçisi olduklarını kaydetti. Milletvekili Öztürk, Giresun Ticaret Borsası ile Giresun Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu ile bir araya gelerek, fındık ve yatırımlar hakkında istişarede bulundu.

AK Parti Giresun Milletvekili Cemal Öztürk, Giresun Ticaret ve Sanayi Odası ziyaretinde yaptığı açıklamada, şehrin kalkınması için güç birliğinin önemine vurgu yaptı. Birlikte hareket edilmesi halinde kazananın Giresun olacağını ifade eden Öztürk, “Yapımı devam eden yada proje aşamasında olan yatırımları yakından takip ediyoruz. Bilindiği gibi 2018 yılı Ağustos ayında Türkiye’ye karşı büyük bir finansal saldırı başlatıldı. Bu tür saldırılar 2019 yılında da devam etti. Dolayısıyla yatırımlarda bazı gecikmeler oldu. Maalesef Giresun olarak biz de bundan etkilendik. Son günlerde toparlanma gözüküyor. Ekonomik alandaki bu iyileşmelerle birlikte kaldığımız yerden yatırımlara devam edeceğiz inşallah. Sanayicimizle, esnafımızla, STK'larımızla ve üreticilerimizle hep birlikte hareket ederek gücümüzü birleştirirsek sorunlara çözüm üretmemiz daha kolay olacak ve kazanan ilimiz olacaktır” dedi.

Giresun TSO Başkanı Hasan Çakırmelikoğlu ise, il genelinde yapımı devam eden ve planlanan yatırımların aciliyetine dikkat çekti. Giresun Ticaret Borsası ziyaretinde ise fındık konusuna değinen Öztürk, “Fındıkta ülkemizin liderliğinin sürdürülebilmesi ve istikrarlı bir fındık politikasının oluşturulması adına çalışmalarımızı sürdürüyoruz. Bu sene bol mahsul oldu. İhracat artıyor. Bugüne kadar olduğu gibi bundan sonra da fındık üreticimizin yanında olmaya devam edeceğiz” dedi.  Giresun Ticaret Borsası Başkanı Hamza Bölük, Giresun fındığının daha fazla kıymetlendirilmesi ve hükümetin fındık alım kampanyasında üstlenmiş olduğu rolde önemli bir misyon üstlenen Milletvekili Cemal Öztürk’e teşekkür etti.

“GİRESUN İŞ DÜNYASI VE STK'LAR YANINIZDA”

ŞARTLANMIŞ ÇOTANAKLAR

DUROĞLU BELEDİYESİ'NDEN 25 KİŞİYE İSTİHDAM!

“KENDİMİZ ÜRETİYOR, KENDİMİZ YAPIYORUZ”

ALLAH RAHMET EYLESİN…

HABER GÜNDEMİ

“GİRESUN İŞ DÜNYASI VE STK'LAR YANINIZDA”

ŞARTLANMIŞ ÇOTANAKLAR

DUROĞLU BELEDİYESİ'NDEN 25 KİŞİYE İSTİHDAM!

“KENDİMİZ ÜRETİYOR, KENDİMİZ YAPIYORUZ”

KUTLU'NUN GÖZÜ ÜÇ PUANDA

“PROBLEMİN DEĞİL, ÇÖZÜMÜN PARÇASI OLACAĞIZ”

GİRESUN'DA "KİTAPLA HASBİHAL" PROJESİ

ÖZTÜRK'TEN KEİPA ÜYELERİNE ‘BARIŞ PINARI' MEKTUBU!

GİRESUNSPOR'DAN ENVER CENK ŞAHİN'E DESTEK

TEK TESELLİ CAN KAYBI OLMAMASI!