YEREL

YEREL Haberleri

“GÜCÜMÜZÜ BİRLEŞTİRİRSEK KAZANAN GİRESUN OLACAK”

08.10.2019 16:47

Milletvekili Cemal Öztürk, yapımı devam eden ve proje aşamasında olan yatırımların takipçisi olduklarını kaydetti. Milletvekili Öztürk, Giresun Ticaret Borsası ile Giresun Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu ile bir araya gelerek, fındık ve yatırımlar hakkında istişarede bulundu.

AK Parti Giresun Milletvekili Cemal Öztürk, Giresun Ticaret ve Sanayi Odası ziyaretinde yaptığı açıklamada, şehrin kalkınması için güç birliğinin önemine vurgu yaptı. Birlikte hareket edilmesi halinde kazananın Giresun olacağını ifade eden Öztürk, “Yapımı devam eden yada proje aşamasında olan yatırımları yakından takip ediyoruz. Bilindiği gibi 2018 yılı Ağustos ayında Türkiye’ye karşı büyük bir finansal saldırı başlatıldı. Bu tür saldırılar 2019 yılında da devam etti. Dolayısıyla yatırımlarda bazı gecikmeler oldu. Maalesef Giresun olarak biz de bundan etkilendik. Son günlerde toparlanma gözüküyor. Ekonomik alandaki bu iyileşmelerle birlikte kaldığımız yerden yatırımlara devam edeceğiz inşallah. Sanayicimizle, esnafımızla, STK'larımızla ve üreticilerimizle hep birlikte hareket ederek gücümüzü birleştirirsek sorunlara çözüm üretmemiz daha kolay olacak ve kazanan ilimiz olacaktır” dedi.

Giresun TSO Başkanı Hasan Çakırmelikoğlu ise, il genelinde yapımı devam eden ve planlanan yatırımların aciliyetine dikkat çekti. Giresun Ticaret Borsası ziyaretinde ise fındık konusuna değinen Öztürk, “Fındıkta ülkemizin liderliğinin sürdürülebilmesi ve istikrarlı bir fındık politikasının oluşturulması adına çalışmalarımızı sürdürüyoruz. Bu sene bol mahsul oldu. İhracat artıyor. Bugüne kadar olduğu gibi bundan sonra da fındık üreticimizin yanında olmaya devam edeceğiz” dedi.  Giresun Ticaret Borsası Başkanı Hamza Bölük, Giresun fındığının daha fazla kıymetlendirilmesi ve hükümetin fındık alım kampanyasında üstlenmiş olduğu rolde önemli bir misyon üstlenen Milletvekili Cemal Öztürk’e teşekkür etti.

74 GÜN SONRA CUMA NAMAZI

“HİZMET SEKTÖRÜ EKONOMİNİN CAN DAMARLARINDANDIR”

HİZMET SEKTÖRÜ 1 HAZİRAN'A KİLİTLENDİ!

NORMAL HAYAT BAŞLIYOR!

SALGIN SONRASI İLK NİKAH

HABER GÜNDEMİ

74 GÜN SONRA CUMA NAMAZI

“HİZMET SEKTÖRÜ EKONOMİNİN CAN DAMARLARINDANDIR”

HİZMET SEKTÖRÜ 1 HAZİRAN'A KİLİTLENDİ!

EKSİKLER BAKANLIKLARA İLETİLDİ

YAĞMUR SUYU VE KANALİZASYON ÇALIŞMALARI SÜRÜYOR

ÇOCUK PARKLARINDA HUMMALI ÇALIŞMA

“ONLAR SOKAĞI BİZ SESLERİNİ ÖZLEMİŞİZ”

BAŞKAN ŞENLİKOĞLU GÖNÜLLERİ FETHEDİYOR

51 MİLYON 582 BİN LİRA SOSYAL KORUMA KALKANI ÖDEMESİ YAPILDI

BERBER VE KUAFÖRLERE COVİD-19 TESTİ YAPILACAK!