YEREL

YEREL Haberleri

GİRESUN’A 89 MİLYON 241 BİN TL ÖDENEK!

14.02.2020 17:32

Milletvekili Öztürk, Giresun’a 2020 yılı Yatırım Programından 89 milyon 241 bin lira ödenek ayrıldığını kaydetti. Öztürk, ulaştırma, eğitim, sağlık ve bunların dışında birçok özel yatırım projesinin Giresun'da artarak devam ettiğini belirtti.

AK Parti Giresun Milletvekili, Plan ve Bütçe Komisyonu Üyesi Cemal Öztürk, Giresun'daki yatırım harcamalarına bütçeden daha fazla kaynak ayrılması için çaba harcadıklarını bildirdi.

Giresun’a 2020 yılı yatırım programından 89 milyon 241 bin lira ödenek ayrıldığını açıklamayan Öztürk, “2020 Yılı Yatırım Programı’nın, 2020-2022 Orta Vadeli Program ile 2020 Yılı Cumhurbaşkanlığı Yıllık Programı'nda öngörülen hedefler doğrultusunda hazırlandığı görülmektedir. Program kapsamında, Giresun’a yapılacak başlıca kamu yatırımlarına bakıldığında en büyük payın ulaştırma ve altyapıya ayrıldığını söyleyebiliriz. 2020 yılı yatırım programına göre; Giresun Ayrımı-Dereli-Şebinkarahisar-Suşehri Ayrımı Devlet Yolu (Eğribel, Pınarlar ve muhtelif tüneller ile bağlantı yolları dâhil) için 27 Milyon 197 Bin TL, Giresun Atıksu Tesisi için 22 Milyon 859 Bin TL, ilimiz Aksu Mahallesinde yapımı son aşamaya gelen Eğitim ve Araştırma Hastanesi için 6 Milyon 928 Bin 150 TL, Espiye Adabük Balıkçı Barınağı için 4 Milyon 397 Bin TL, Giresun Üniversitesi kampüs altyapısı, açık ve kapalı spor tesisleri, derslik ve merkezi birimlerin yapımı, bakım ve onarımı için 27 Milyon 860 Bin TL ödenek ayrılmıştır. Bunlara ek olarak ilimiz genelinde Ticaret Bakanlığı hizmet binasının tamamlanması, kültür merkezi yapımı, tarım ve sulama alanında Alucra sulaması, imalat ve gıda alanında makine teçhizat onarımı/makine-teçhizat temini,  hayvancılık altyapısının geliştirilmesi kapsamında tarımsal altyapı desteği için gerekli ödenek ayrılmıştır” dedi. Yatırımlar Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın liderliğinde, milletin ve partililerin desteğiyle yapıldığını belirten Öztürk, bundan sonra da birlik ve beraberlik içinde Giresun’u daha yukarılara taşıyacaklarını sözlerine ekledi.

ONLAR COVİD-19'U YENDİ!

GİRESUN'A 679 SAĞLIK PERSONELİ ATANDI

FINDIKTA KÜLLEME HASTALIĞINA DİKKAT!

DURMAK YOK HİZMETE DEVAM

“BİRLİKTE YENECEĞİZ”

HABER GÜNDEMİ

GİRESUN'A 679 SAĞLIK PERSONELİ ATANDI

FINDIKTA KÜLLEME HASTALIĞINA DİKKAT!

DURMAK YOK HİZMETE DEVAM

YAKLAŞIK 635 BİN TON FINDIK İŞLEM GÖRDÜ

Nice senelere Giresunspor'um

ORTA VE DOĞU KARADENİZ'DE KIŞ ORTASINDA 163 BİN 434 SU KUŞU SAYILDI

UYGULAMA NOKTALARINDA DENETİM!

KARADENİZ'DE FINDIK TARIMI VE İHRACATININ TARİHSEL SERÜVENİ

“BANKALAR KÜÇÜK İŞLETMELERE KREDİ İMKANI SAĞLAMALIDIR”

TAM 20 FUTBOLCU