YEREL

YEREL Haberleri

GİRESUN HER SALI AKŞAMI OKUYOR

18.09.2019 18:20

Giresun Belediyesince başlatılan "Benim Şehrim Okuyor" etkinliği sürdürülüyor. Belediye tarafından düzenlenen etkinlikte vatandaşlar bir araya gelerek hep beraber kitap okuyor. Önceki akşamki okuma etkinliğine Vali Harun Sarıfakıoğulları ve Belediye Başkanı Aytekin Şenlikoğlu da katıldı. Belediye Başkanı Aytekin Şenlikoğlu, Giresun'un böyle güzel etkinliklerle anılmasını istediklerini söyledi. Şenlikoğlu, üç aydır etkinliğin sürdüğünü ve geleneksel hale getirildiğini belirterek, "Bu tür etkinlikler bizim için önemli. Şehrimizin geleceğine örnek olmaya çalışıyoruz. Okuyan, okutan, okuduğunu anlayan, belki diğer kötü alışkanlıklarının yerine okumayı hedefleyen bir şehir olsun istiyoruz. Bu şekilde anılmasını istiyoruz. Bununla alakalı haziran başından itibaren her salı okuma etkinliğimize devam ediyoruz." dedi.

Vali Harun Sarıfakıoğulları ise çok anlamlı ve önemli bir etkinlik olduğunu ifade ederek, Giresunluları kitap okumaya davet etti.

Vali Sarıfakıoğulları, “Bugün Belediye Başkanımız, milletvekilimiz ve 7'den 70'e Giresunlularla beraber okuma etkinliğinde beraberiz. Haziran ayının başından bu yana bu etkinliği tertip eden Belediye Başkanımız gerçekten çok anlamlı ve önemli bir işe imza atıyor. Biz de gerek ilkokulda, gerek ortaokulda, gerekse liselerde okumanın önemini ve okuma alışkanlığının geliştirilmesi noktasında telkinlerimizi ifade ediyoruz. Çünkü bu çocuklarımızın kavrama yeteneğini geliştiriyor ve yine dünyaya bakışını geliştiriyor, genişletiyor. Bu noktada bu etkinliği çok önemli buluyor ve belediye başkanımızı tebrik ediyorum. Bu etkinliğe tüm Giresunlularımızı da ayrıca davet ediyorum. Burada şu an gördüğünüz gibi çok güzel yediden yetmişe, her yaştan insanımız var.  Bu konuda hem okullarımızda, hem ebeveynleri anne babalara çocukları ile beraber okumalarını tavsiye ediyoruz. Çünkü, çocuk anne babasından gördüğünü taklit ediyor ve gördüğün uyguluyor. Bu proje çok önemli. Bu proje 2 yıldır uyguluyoruz ama bunun açık alanda ve şehir meydanında olması apayrı bir güzellik. Bu nedenle emeği geçen herkesi tebrik ediyorum” dedi.

 

FINDIK İŞÇİLERİ BATMAN VE ADIYAMAN'DAN

ALTYAPIDAN ÜSTYAPIYA ŞEHRİN DÖRT BİR YANINDA ÇALIŞMA!

FARKLI ŞEHİRLERE SEFERLER DÜZENLENECEK

“GELECEK NESİLLERE YEMYEŞİL BİR GİRESUN BIRAKMAK İSTİYORUZ”

GİRESUN'UN SPORUNU KONUŞTULAR

HABER GÜNDEMİ

ALTYAPIDAN ÜSTYAPIYA ŞEHRİN DÖRT BİR YANINDA ÇALIŞMA!

FARKLI ŞEHİRLERE SEFERLER DÜZENLENECEK

GİRESUN'UN SPORUNU KONUŞTULAR

“YATIRIMLARININ TAKİPÇİSİYİZ”

9 AYDA 1 MİLYAR 964 MİLYON DOLARLIK FINDIK İHRACATI YAPILDI

“DEVLETİN ŞEFKATLİ ELİNİ HİSSETTİRDİK”

673 BİN TONUN ÜZERİNDE FINDIK İŞLEM GÖRDÜ

GİRESUN ZİYARETÇİLERİNİ BEKLİYOR

GİRESUN'DA COVİD-19 VAKASI KALMADI!

FINDIĞIN BAŞKENTİ!