YEREL

YEREL Haberleri

“GELECEK NESİLLERE YEMYEŞİL BİR GİRESUN BIRAKMAK İSTİYORUZ”

05.06.2020 18:19

Başkan Şenlikoğlu’ndan Dünya Çevre Günü mesajı

Giresun Belediye Başkanı Aytekin Şenlikoğlu 5 Haziran Dünya Çevre Günü nedeniyle bir mesaj yayınladı. Başkan Şenlikoğlu mesajında, “Yeşil ile mavinin iç içe olduğu cennet bir kentte yaşıyoruz. Giresun’umuzun coğrafi yapısı ve konumu itibariyle bir tarafı yeşil diğer tarafı mavidir ve yeşille mavinin buluştuğu ender kentlerden biridir. Bizlerde şehrimizin yeşiline yeşil katmak ve tamamen beton bir yapılaşmaya yenik düşmemek için uygun olan her alanda park ve yeşil alan yapıyoruz, yapmaya da devam edeceğiz. Gelecek nesillere, bu kentin dokusunu hiç bozmadan yaşayabilecekleri yemyeşil bir Giresun bırakma arzusuyla çalışmalarımızı sürdüreceğiz” dedi.

Sanayi Sitesi karşısındaki çöpü kaldırma çalışmalarının sürdüğünü ve buraya yaşam alanı yapacaklarını hatırlatan Şenlikoğlu: “Aksu’da ki çöp alanı için de aynı şekilde projemiz var. Çevre ve Şehircilik Bakanlığıyla görüşmelerimiz devam ediyor. Yine plajlar bölgesi için de modern tek tip projemiz bulunuyor. Fakat bazı işletmecilerle hukuki süreç devam ettiği için bu projemize henüz başlayamadık. Halkımızın tertemiz plajlarda denize girmesini istiyoruz.”  diye konuştu.

Şenlikoğlu şöyle devam etti:

“Sayısız canlıya ev sahipliği yapan dünyamızın can damarları; toprak, hava ve su alanlarıdır. Beslenme, barınma gibi ihtiyaçlarını gideren canlılar, yaşamsal faaliyetlerini doğaya borçludurlar. Korumak, çevre sorunlarının çözümü için çalışmak, gelecek kuşaklara daha iyi bir yaşam sağlayabilmek için tüm insanların en önemli görevlerinden biri olmalıdır. Dünya nüfusunu hızla artması çarpık kentleşme, sanayileşme artıklarının çevreye yayılması, toprak, hava, su gibi doğal kaynakların israf edilmesi gibi faktöre bağlı olarak iklim değişikliğinden toprak, su ve havanın kirlenmesine, biyolojik zenginliğin azalmasına kadar baş gösteren çeşitli önemli sorunlar insanlığı ve geleceği tehdit etmektedir. Tabiatı korumak küresel boyutta yaşanan çevre sorunlarının çözümüne katkıdabulunmak gelecek nesillere daha yaşanabilir bir Dünya bırakmak hepimizin ahlaki ve insani görevidir. Şunu her zaman hatırlayalım. Dünya bize emanet bizden sonra gelecek nesillere emanet.  Bu vesileyle 5 Haziran Dünya Çevre Gününüzü kutluyorum.”

BAKAN SOYLU İLE GÖRÜŞTÜLER

FİSKOBİRLİK'TEN REKTÖR CAN'A YANIT!

JANDARMA-POLİS DAYANIŞMASI

GİRESUN'DA TOPLU AÇILIŞ ORGANİZASYONLARI YASAKLANDI

ŞİDDETLİ YAĞMUR GÖRELE, ÇANAKÇI VE DOĞANKENT'İ VURDU

HABER GÜNDEMİ

BAKAN SOYLU İLE GÖRÜŞTÜLER

FİSKOBİRLİK'TEN REKTÖR CAN'A YANIT!

JANDARMA-POLİS DAYANIŞMASI

GİRESUN TEKNOPARK İNŞAAT ALANI PROJE ÇALIŞMALARI DEVAM EDİYOR

ALTYAPI SORUNLARI TEK TEK ÇÖZÜLÜYOR

HAYVANCILIK VE BİTKİSEL ÜRETİMDE İŞBİRLİĞİ

GÖZLER TMO'NUN ALIM FİYATI VE KRİTERLERİNDE!

BİRİ BU TAKIMIN BORCUNU AÇIKLASIN

VALİ ÜNLÜ, ESNAF TEMSİLCİLERİNİ AĞIRLADI

HAYVAN DOSTU BELEDİYE