YEREL

YEREL Haberleri

“EĞİTİM-ÖĞRETİMDEKİ BAŞARI HEPİMİZİN”

09.08.2019 20:07

Giresun İl Milli Eğitim Müdürü Ertuğrul Tosunoğlu, bu yıl LGS’de yaşanan başarıyı artırarak devam ettirmek istediklerini belirtti. Tosunoğlu, 2019-2020 eğitim öğretim yılı öncesi Giresun’da eğitim-öğretimin son durumu hakkında bilgi verdi.

Giresun İl Milli Eğitim Müdürlüğünce, eğitim bilgilendirme toplantısı yapıldı.

Vali Harun Sarıfakıoğulları, Yeşilgiresun Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi Uygulama Oteli'nde gerçekleşen toplantıda yaptığı konuşmada, İl Milli Eğitim Müdürlüğü'nün yaptığı çalışmalar hakkında bilgiler verdi. Eğitimde öncelikle öğretmen, öğrenci ve veli bütünleşmesini sağlamayı arzu ettiklerini dile getiren Sarıfakıoğulları, "Bunun için öğretmenler il genelinde öğrencilerin evlerini ziyaret ederek velilerle bir araya geldi. Öğrencinin bir başarısızlığı söz konusu olduğunda bunu veli ile yüz yüze karşılıklı konuşma, değerlendirme analiz etme imkanı bulundu." dedi.

Sarıfakıoğulları, rekabetçi bir ortamın oluşmasını da istediklerini ifade ederek,

"Okullar arasında rekabet olması için Ayın Okulu projesini hayata geçirdik. Bütün müfettişlerimiz başta olmak üzere, yönetici arkadaşlarımız, Giresun bazındaki okulları irdelediler. Amacımız bir okulumuzu diğerine tercih etmek değil, ama yarışın, rekabetin taltif ederek, ödüllendirerek başarıyı kamçılamak hedefimiz. Bununda olumlu pozitif sonuçlarını özellikle liselere giriş sınavında gördük” diye konuştu. Okuma alışkanlığının gelişmesi noktasında projeler uyguladıklarını anlatan Sarıfakıoğulları, bunun da başarıyı artırdığını aktardı. Sarıfakıoğulları, derslik başına düşen öğrenci sayısının 17 civarında olduğunu ifade ederek,  okulların güvenliğiyle ilgili her okula özel güvenlik görevlisi tahsis ettiklerini 16 okula da polis memuru görevlendirdiklerini aktardı. Konuşmanın ardından İl Milli Eğitim Müdürü Ertuğrul Tosunoğlu, projelerle ilgili detaylı bilgi verdi. Tosunoğlu, Giresun il genelinde 190’ı okul öncesi olmak üzere 427 okulda 5 bin 754 öğretmen ve 73 bin 885 öğrenci ile eğitim-öğretime başlanılacağını kaydetti. 2018–2019 Eğitim öğretim yılı içinde 15 bin 327 velinin “Tanı, anla, değerlendir” projesi kapsamında ziyaret edildiği, öğrencilerin hayata en iyi hazırlanması ve veliyi eğitim sürecine dahil etmek amacıyla 60 bin 959 veliye “Veliye Mektup” projesi kapsamında mektupların ulaştırıldığı söyleyen Tosunoğlu,   Erasmus projeleri kapsamında 122 öğretmen ve 178 öğrencinin AB ülkelerine çeşitli konularda eğitim almak için gönderildiğini belirtti.

Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından gerçekleştirilen projeler hakkında da basın mensuplarına sunum yapan Tosunoğlu “Dedeler, Nineler, Torunlarıyla Okuyor” ve “Okuma Kardeşliği” projesi kapsamında okuma etkinlikleri gerçekleştirildiğini, Piraziz İsmail Yücel Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi, Giresun 125. Yıl Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi ile Bulancak Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesinde Robatik Tasarım Atölyesi açıldığını, Bu yıl 8.’si düzenlenen Giresun Temalı Yarışmalarının yanı sıra, “Sağlıklı nesil, gelecek”, “Hayalimdeki Madalya” projeleri ve Giresun Özel sporcular Bütünleşme Şenliği, “Eğitimde İyi Örnekler Çalıştayı, Geleneksel Çocuk Oyunları Şenliği, Okul Öncesi Eğitim Şenliği gibi etkinlikler düzenledikleri bilgisini verdi.Hayata geçirdikleri projelerden bazılarının yerel basında da geniş bir şekilde yer aldığını söyleyen Milli Eğitim Müdürü Ertuğrul Tosunoğlu “1 Liranın Hükmü Var”, “Barış Manço”, “Fındıksan”, “Resim Sergisi” , “Öğrenciler Aileler ile Buluşuyor”, “Duymuyorlar Ama Hissediyorlar” gibi etkinliklerinde ulusal ve yerel basında ses getirdiğini kaydetti.

GİRESUNSPOR HAKEME YENİLDİ; 2-0

MERKEZ İLÇE KONGRESİ 19 OCAK'TA!

HAMSİ YAVAŞ YAVAŞ YOLCU!

“BELEDİYENİN PROJESİNE TAM DESTEK VERİYORUZ”

DİNİ İLİMLER KÜLLİYESİ İNŞAATINDA İNCELEME

HABER GÜNDEMİ

DİNİ İLİMLER KÜLLİYESİ İNŞAATINDA İNCELEME

“BELEDİYENİN PROJESİNE TAM DESTEK VERİYORUZ”

TÜP PATLADI: 4 YARALI!

AİLELERİN SEVİNÇLERİNE ORTAK OLUNUYOR

CAMİLERİN TARİHİ DOKUSU ORTAYA ÇIKIYOR

BAYRAKTAR'DAN HAYIRLI OLSUN ZİYARETİ

KAZAN VE YOLUNA DEVAM ET

TERCİH YERLİ MALI OLMALI…

UYUŞTURUCU OPERASYONUNDA 2 ŞÜPHELİ YAKALANDI

GİRESUNSPOR SERİYİ SÜRDÜRMEK İSTİYOR