YEREL

YEREL Haberleri

EĞİTİM-ÖĞRETİM MARATONU BAŞLADI!

09.09.2019 18:41

Giresun’da okul öncesi, ilkokul, ortaokul ve lise olmak üzere toplam 376 okulda, 5 bin 762 öğretmen ve 68 bin 199 öğrenci için 2019-2020 eğitim öğretim yılının ilk ders zili dün çaldı.

Yeni eğitim-öğretim yılının startı Merkez 19 Eylül İlkokulu’nda Vali Harun Sarıfakıoğulları, Belediye Başkanı Aytekin Şenlikoğlu, Giresun Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Yılmaz Can, AK Parti Milletvekili Cemal Öztürk ve Sabri Öztürk’ün de katılımıyla düzenlenen törenle verildi. Vali Sarıfakıoğulları ve beraberindekiler sınıfları gezerek öğrencilere ders kitaplarını dağıtarak, başarılı bir eğitim-öğretim yılı diledi. Vali Harun Sarıfakıoğulları, İlköğretim Haftası kutlamaları çerçevesinde Gazipaşa İlkokulu öğrencilerini kabul etti. İl Milli Eğitim Müdür Yardımcısı Tuncer Turan, Okul Müdürü Ömer Köse ile birlikte Vali Sarıfakıoğulları’nı ziyaret eden Gazipaşa İlkokulu 4.sınıf öğrencileri Abdullah Enes Altıntaş ve Lale Buğlem Altınel,  Vali Sarıfakıoğulları'na çiçek takdim ettiler.

 2019-2020 Eğitim Öğretim yılında ders başı yapan tüm öğretmen ve öğrencilere başarılar dileyen Vali Sarıfakıoğulları, öğrencilerle bir süre sohbet ederek çeşitli hediyeler verdi.

Öğrencilere bol kitap okumaları tavsiyesinde bulunan Vali Sarıfakıoğulları, başta ailelerine olmak üzere vatana millete hayırlı evlatlar olmalarını diledi.

 

PLAY-OFF AŞKINA SALDIR

BİR BU EKSİKTİ!

ULAŞIMA KAR ENGELİ!

KEŞAP'IN ELEKTRİK ALTYAPISI GÜÇLENDİRİLECEK

KAR YAĞIŞI FINDIK ÜRETİCİLERİNİ SEVİNDİRDİ

HABER GÜNDEMİ

PLAY-OFF AŞKINA SALDIR

BİR BU EKSİKTİ!

ULAŞIMA KAR ENGELİ!

KEŞAP'IN ELEKTRİK ALTYAPISI GÜÇLENDİRİLECEK

KAR YAĞIŞI FINDIK ÜRETİCİLERİNİ SEVİNDİRDİ

AKSA DOĞALGAZ'DAN FATURA AÇIKLAMASI!

ÇOTANAK STADI YÜZDE 94'TE

HAZIR OLUN: PROJELERE START VERİLİYOR

FINDIK ÜRETİCİLERİNE TARIM SİGORTASI UYARISI

GİRESUN'A TAM DONANIMLI 3 AMBULANS!