YEREL

YEREL Haberleri

EĞİTİM VE ARAŞTIRMA HASTANESİ AÇILIYOR!

23.10.2020 18:12

Taşınma işlemi kademeli olarak 29 Ekim’de başlıyor

Giresun Sağlık İl Müdürü Op. Dr Ahmet Bal, Giresun 350 yataklı Eğitim ve Araştırma Hastanesi’nin bir bölümün 2 Kasım Pazartesi günü itibariyle sağlık hizmeti vermeye başlayacağını kaydetti. Bal, Giresun 350 yataklı Eğitim ve Araştırma Hastanesi’nde düzenlediği basın bilgilendirme toplantısında, mevcut Giresun Prof. Dr. İlhan Özdemir Eğitim ve Araştırma Hastanesi’nin 29 Ekim’de itibaren kademeli taşınmaya başlayacağını, ilk etapta Nizamiye Mahallesi’ndeki ek binada sağlık hizmeti veren ve göz, cifliye ve fizik tedavi polikliniklerin taşınacağını ifade etti. Bal, taşınma işlemenin tamamının 2-3 hafta içerisinde bitirileceğini, Giresun 350 yataklı Eğitim ve Araştırma Hastanesi’nin Giresun ve bölge halkına hayırlı olmasını diledi. Bal, Giresun 350 yataklı Eğitim ve Araştırma Hastanesi’nde bir eğitim ve araştırma hastanesinde radyoterapi cihazı dahil olması gerek her türlü tıbbi cihazın mevcut olduğunun altını çizdi. Sağlık İl Müdürü Bal, 14 bloktan oluşan yeni Eğitim ve Araştırma Hastanesi’nde 108 adet poliklinik odası, 16 ameliyathane, 34 yakalı diyaliz merkezi, 17 yataklı kemoterapi ünitesi, 91 adet tek yataklı oda, 86 afet çift yataklı oda ve 78 adet yoğun bakım yatağı bulunduğunu aktardı. Bal, yeni Eğitim ve Araştırma Hastanesinde 17’si Prof. Dr., 19’u Doç. Dr. 50’si Öğr. Üyesi, 49’u asistan, 39’u uzman, 31’ide pratisyen doktor olmak üzere toplam 205 doktorun sağlık hizmeti sunacağını söyledi.

MEVCUT HASTANE 200 YATAK OLARAK HİZMETE DEVAM EDECEK

Bal, taşınma işleminin ardından Giresun Prof. Dr. İlhan Özdemir hastanesinin ise 200 yataklı olarak 34’ü uzman, 15’i de pratisyen olmak üzere 49 doktorla sağlık hizmeti sunmaya devam edeceğini kaydetti. Bal, Giresun 350 yataklı Eğitim ve Araştırma Hastanesi’nin onkoloji alanında bölgede ön plana çıkacağını sözlerine ekledi.

“ÖNCE HUZUR ORTAMI OLUŞTURULACAK”

Giresun Eğitim ve Araştırma Hastanesi Başhekimi Atilla Çıtlak ise, yeni hastanede önce huzur ortamını oluşturarak, en kaliteli sağlık hizmetini sunmaya çalışacaklarını kaydetti. Huzur ortamı oluştuktan sonra hastaneye olan talibin artacağını ifade eden Başhekim Çıtlak, “amacımız Giresun ve bölge halkına en iyi ve kaliteli sağlık hizmeti sunabilmek. Bunun için çalışıyoruz ve çalışmaya devam edeceğiz” dedi.

“GÖRDÜĞÜNÜ ÇALAN HAKEM İSTİYORUZ”

ARAÇ FİLOSU GÜCÜNE GÜÇ KATTI

“GİRESUN DENİZİ İLE BULUŞUR”

GÜNEY ÇEVRE YOLU ÇAĞRISI YAPTILAR

'KIŞ LASTİĞİ' UYARISI

HABER GÜNDEMİ

ARAÇ FİLOSU GÜCÜNE GÜÇ KATTI

“GİRESUN DENİZİ İLE BULUŞUR”

GÜNEY ÇEVRE YOLU ÇAĞRISI YAPTILAR

'KIŞ LASTİĞİ' UYARISI

ARTIK "NİTELİKLİ DOĞAL KORUMA ALANI"

ALLAH KORUDU!

156 KONUT VE 70 DÜKKAN İNŞA EDİLECEK

İŞKUR KADIN GİRİŞİMCİLERİ UNUTMADI

BAKAN KOCA'DAN GENÇLERE ÖNEMLİ ÇAĞRI

TÜM EMEK YEMYEŞİL ORMANLAR İÇİ