YEREL

YEREL Haberleri

BUGÜN GİRESUN’UN ŞEREF GÜNÜ!

18.09.2019 18:18

Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk’ün Giresun’a gelişinin 95. Yıldönümü törenlerle kutlanacak. 19 Eylül Gaziler Günü ile eş zamanlı olarak kutlanacak olan törende Liman sahasında temsili olarak Atatürk’ün Giresun’a gelişi canlandırılacak. Hücum botla getirilecek olan Türk bayrağı gaziler tarafından Vali Harun Sarıfakıoğulları’na teslim edilecek. Vali Harun Sarıfakıoğulları, 19 Eylül tarihinin Giresun için derin anlamlar taşıyan özel bir gün olduğunu ifade etti.

Vali Harun Sarıfakıoğulları, 19 Eylül ‘Gaziler Günü’ ve Atatürk’ün Giresun’a gelişinin 95’inci yıldönümü münasebetiyle bir mesaj yayınladı.

Vali Sarıfakıoğulları mesajında şu ifadelere yer verdi.

“Türkiye Cumhuriyeti’nin banisi Gazi Mustafa Kemal Atatürk’e Türkiye Büyük Millet Meclisi (TBMM) tarafından gazilik unvanının verilişinin 98’inci yıldönümünde ‘Gaziler Günü’nü kutlarken, Atatürk’ün 19 Eylül 1924 tarihinde Giresun’a gelişinin 95’inci yıldönümünü de her yıl olduğu gibi bu yıl da şerefle yad ediyoruz. Kendimize Vatan edindiğimiz bu topraklarda huzur ve barış içerisinde yaşıyorsak, bunu şehit ve gazilerimize borçluyuz.  Bizler bugüne kadar olduğu gibi bundan sonra da; bu Vatan için canını ve kanını seve seve feda eden, cesaretin ve fedakârlığın abideleşmiş birer sembolü olan Kahraman Gazilerimizi her zaman saygı ve minnetle anacağız. Bu duygu ve düşünceler içerisinde, Ülkemiz ve Giresun’umuz için derin anlamlar taşıyan böyle özel bir günde, başta Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşları olmak üzere; yurt içinde ve yurt dışında ülkemizin birliğine ve bütünlüğüne yönelik menfur terör eylemlerinde, yine 15 Temmuz hain darbe girişiminde hayatını kaybeden aziz şehitlerimiz ile ebediyete irtihal eden gazilerimize Allah’tan rahmet diliyor, hayatta olan gazilerimizi de minnet ve saygıyla selamlıyorum.”

FINDIK İŞÇİLERİ BATMAN VE ADIYAMAN'DAN

ALTYAPIDAN ÜSTYAPIYA ŞEHRİN DÖRT BİR YANINDA ÇALIŞMA!

FARKLI ŞEHİRLERE SEFERLER DÜZENLENECEK

“GELECEK NESİLLERE YEMYEŞİL BİR GİRESUN BIRAKMAK İSTİYORUZ”

GİRESUN'UN SPORUNU KONUŞTULAR

HABER GÜNDEMİ

ALTYAPIDAN ÜSTYAPIYA ŞEHRİN DÖRT BİR YANINDA ÇALIŞMA!

FARKLI ŞEHİRLERE SEFERLER DÜZENLENECEK

GİRESUN'UN SPORUNU KONUŞTULAR

“YATIRIMLARININ TAKİPÇİSİYİZ”

9 AYDA 1 MİLYAR 964 MİLYON DOLARLIK FINDIK İHRACATI YAPILDI

“DEVLETİN ŞEFKATLİ ELİNİ HİSSETTİRDİK”

673 BİN TONUN ÜZERİNDE FINDIK İŞLEM GÖRDÜ

GİRESUN ZİYARETÇİLERİNİ BEKLİYOR

GİRESUN'DA COVİD-19 VAKASI KALMADI!

FINDIĞIN BAŞKENTİ!