YEREL

YEREL Haberleri

BUGÜN GİRESUN’UN ŞEREF GÜNÜ!

18.09.2019 18:18

Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk’ün Giresun’a gelişinin 95. Yıldönümü törenlerle kutlanacak. 19 Eylül Gaziler Günü ile eş zamanlı olarak kutlanacak olan törende Liman sahasında temsili olarak Atatürk’ün Giresun’a gelişi canlandırılacak. Hücum botla getirilecek olan Türk bayrağı gaziler tarafından Vali Harun Sarıfakıoğulları’na teslim edilecek. Vali Harun Sarıfakıoğulları, 19 Eylül tarihinin Giresun için derin anlamlar taşıyan özel bir gün olduğunu ifade etti.

Vali Harun Sarıfakıoğulları, 19 Eylül ‘Gaziler Günü’ ve Atatürk’ün Giresun’a gelişinin 95’inci yıldönümü münasebetiyle bir mesaj yayınladı.

Vali Sarıfakıoğulları mesajında şu ifadelere yer verdi.

“Türkiye Cumhuriyeti’nin banisi Gazi Mustafa Kemal Atatürk’e Türkiye Büyük Millet Meclisi (TBMM) tarafından gazilik unvanının verilişinin 98’inci yıldönümünde ‘Gaziler Günü’nü kutlarken, Atatürk’ün 19 Eylül 1924 tarihinde Giresun’a gelişinin 95’inci yıldönümünü de her yıl olduğu gibi bu yıl da şerefle yad ediyoruz. Kendimize Vatan edindiğimiz bu topraklarda huzur ve barış içerisinde yaşıyorsak, bunu şehit ve gazilerimize borçluyuz.  Bizler bugüne kadar olduğu gibi bundan sonra da; bu Vatan için canını ve kanını seve seve feda eden, cesaretin ve fedakârlığın abideleşmiş birer sembolü olan Kahraman Gazilerimizi her zaman saygı ve minnetle anacağız. Bu duygu ve düşünceler içerisinde, Ülkemiz ve Giresun’umuz için derin anlamlar taşıyan böyle özel bir günde, başta Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşları olmak üzere; yurt içinde ve yurt dışında ülkemizin birliğine ve bütünlüğüne yönelik menfur terör eylemlerinde, yine 15 Temmuz hain darbe girişiminde hayatını kaybeden aziz şehitlerimiz ile ebediyete irtihal eden gazilerimize Allah’tan rahmet diliyor, hayatta olan gazilerimizi de minnet ve saygıyla selamlıyorum.”

“GİRESUN İŞ DÜNYASI VE STK'LAR YANINIZDA”

ŞARTLANMIŞ ÇOTANAKLAR

DUROĞLU BELEDİYESİ'NDEN 25 KİŞİYE İSTİHDAM!

“KENDİMİZ ÜRETİYOR, KENDİMİZ YAPIYORUZ”

ALLAH RAHMET EYLESİN…

HABER GÜNDEMİ

“GİRESUN İŞ DÜNYASI VE STK'LAR YANINIZDA”

ŞARTLANMIŞ ÇOTANAKLAR

DUROĞLU BELEDİYESİ'NDEN 25 KİŞİYE İSTİHDAM!

“KENDİMİZ ÜRETİYOR, KENDİMİZ YAPIYORUZ”

KUTLU'NUN GÖZÜ ÜÇ PUANDA

“PROBLEMİN DEĞİL, ÇÖZÜMÜN PARÇASI OLACAĞIZ”

GİRESUN'DA "KİTAPLA HASBİHAL" PROJESİ

ÖZTÜRK'TEN KEİPA ÜYELERİNE ‘BARIŞ PINARI' MEKTUBU!

GİRESUNSPOR'DAN ENVER CENK ŞAHİN'E DESTEK

TEK TESELLİ CAN KAYBI OLMAMASI!