YEREL

YEREL Haberleri

BELEDİYE BATMIŞ! BORÇ 215 MİLYON LİRA!

12.04.2019 10:17

Yeni dönem Giresun Belediye Meclisi Başkan Aytekin Şenlikoğlu başkanlığında ilk toplantısını gerçekleştirdi. 14 AK Parti, 13 CHP ve 4 MHP'li üyeden oluşan belediye meclisi toplantısında başkanvekili, katip üye ve komisyon üyelikleri seçimi yapıldı. Başkanvekilliklerine AK Parti ve MHP grubunun oy çokluğuyla MHP’den Hasan Yılmaz, AK Parti’den Salih Özdemir seçildi. Katip üyeliklere ise AK Parti’den Emrah Altıyaprak, Mahmut Kılıç, İsa Karaca, MHP’den Erol Hamdi Önde ve Dursun Öztürk seçildi. Encümen üyeleri de Berrin Aydın, Serdar Demirkan, Adil Erol isimlerinden oluştu.

Komisyonlar ise şu isimlerden oluştu;

İmar Komisyonu: Mete Bahadır Yılmaz, Emrah Altıyaprak, Nuri Karaman, Ahmet Raif Yusufağaoğlu, İsmail Öveç. Plan ve Bütçe Komisyonu; Fahri Uzun, Adil Erol, Şinasi Kabacaoğlu, Ferit Özkan, Erol Hamdi Önde. Trafik Komisyonu; Aydın Karakuz, İsa Karaca, Ahmet Vahdet Yenal, Şükrü Ertürk, Gökhan Bozalioğlu.

Cadde ve Sokak Komisyonu; Tuğrul Unat, Osman Öden, Mahmut Kılıç, Hayrettin Çıtlak, Erdinç Hıdımoğlu. Kadın Erkek Eşitlik Komisyonu; Bahattin Kurt, Berrin Aydın, Nermin Yılmaz, Fatma Demiroğlu, Dursun Öztürk. Tarihi Kentler Birliği Üyeleri; Asil Üye Hasan Yılmaz, Yedek Üye Berrin Aydın.

 

 

 

31 Mart Mahalli İdareler seçimlerinde seçilen Giresun Belediye Meclisi mesaisine başladı.

Belediye Başkanı Aytekin Şenlikoğlu başkanlığında yapılan toplantıda söz alan AK Parti Grup Başkanı Mete Bahadır Yılmaz, CHP Grup Başkanı İsmail Öveç ve MHP Grup Başkanı Gökhan Bozalioğlu yeni dönemin hayırlı olmasını dilediler.

Belediye Başkanı Aytekin Şenlikoğlu ise yeni seçilen belediye meclis üyelerini tebrik ederek, “Yeni dönem hepimize hayırlı olsun. Bundan sonraki süreçte beraber görev yapacağız. Hepimizin ortak paydası Giresun, hep birlikte güzel şehrimizin gelişmesi ve kalkınması için var gücümüzle çalışacağız. Bu dönemin ülkemize, ilimize hayırlı olmasını diliyorum’’ dedi.

ŞİRKET VE FAİZ BORÇLARI HARİÇ, BORÇ 215 MİLYON LİRA!

Başkan Şenlikoğlu konuşmasında CHP’li yönetimden devraldıkları Giresun Belediyesi’nin borcunu da açıkladı. Şenlikoğlu, Giresun Belediyesinin şirket ve faiz borçları hariç 215 milyon lira borcu bulunduğunu kaydetti. Başkan Şenlikoğlu, verilen çek borcunun 41 milyon 259 bin lira, kısa vadeli banka kredileri borçlarının 27 milyon 204 bin lira, uzun vadeli banka kredileri borçlarının 32 milyon lira, satıcı borçlarının 12 milyon 800 bin lira, personele ikramiye borçlarının 1 milyon 600 bin lira, vergi, SGK ve diğer kamu borçlarının 61 milyon 368 bin lira, personel kıdem tazminatı karşılığı borçlarının 27 milyon 821 bin lira, alınan teminat ve diğer borçların ise 11 milyon 189 bin lira olduğunu kaydetti.

 

GİRESUN İL JANDARMA KOMUTANLIĞI HİZMET BİNASI 4 KAT VE ÇATI ONARIM İŞİ İL JANDARMA KOMUTANLIĞI 

TEŞEKKÜRLER BAŞKAN ŞENLİKOĞLU…

“SÜPER LİGE BİR TAKIM ÇIKMIYOR, ŞEHİR ÇIKIYOR”

KARAVAN TUTKUNLARI GİRESUN'DA

‘TARIM VE İNSAN' FOTOĞRAFLARI BEĞENİYE SUNULDU

HABER GÜNDEMİ

TEŞEKKÜRLER BAŞKAN ŞENLİKOĞLU…

“SÜPER LİGE BİR TAKIM ÇIKMIYOR, ŞEHİR ÇIKIYOR”

KARAVAN TUTKUNLARI GİRESUN'DA

FINDIK ÜRETİCİSİNİN GÖZÜ TMO'DA

DEL VALLE'DEN TARAFTARLARA…

“YAYLALARIN ELEKTRİK SORUNU ÇÖZÜM BEKLİYOR”

BELEDİYE ÇALIŞIYOR…

UNUTMADIK, UNUTTURMAYACAĞIZ!

GİRESUNSPOR DESTEK ARIYOR

15 TEMMUZ ŞEHİTLERİ ANILIYOR!