YEREL

YEREL Haberleri

BAŞKAN ŞENLİKOĞLU ‘BİSMİLLAH’ DEDİ

09.04.2019 09:56

 

 

31 Mart Mahalli İdareler Seçimlerinde Cumhur İttifakı AK Parti’den Giresun Belediye Başkanı seçilen Aytekin Şenlikoğlu, mazbatasını alarak görevine başladı. İlçe Seçim Kurulu Başkanı Erdi Özmen’den mazbatasını alan Başkan Şenlikoğlu daha sonra Giresun Belediye Başkanlığı makamına geçerek, Başkanlık mührünü Başkanvekili Hayati Tökez’den devraldı. Başkan Şenlikoğlu’nun başkanlık makamından ilk mesajı Giresun için birlik ve beraberlik mesajı oldu.

 

Giresun Belediye Başkanlığı makamında gerçekleşen devir-teslim törenine eski Belediye Başkanı Kerim Aksu katılmadı. Giresun halkının tercihine rağmen Kerim Aksu’nun bir bahane göstererek, devir-teslim törenine katılmaması yadırgandı.

 

AK Parti Giresun Milletvekilleri Cemal Öztürk, Kadir Aydın, Sabri Öztürk, İl Başkanı Kenan Tatlı, MHP İl Başkanı Ertuğrul Gazi Konal ve partilerin katılımıyla yapılan devir-teslim töreninde konuşan Giresun Belediye Başkanı Aytekin Şenlikoğlu, seçimin artık geride kaldığını Giresun’a hizmet yarışının başladığını ifade etti.

Giresun’a hizmet için birlik ve beraberlik mesajı veren Şenlikoğlu, “Bu andan sonra parti ayrımcılığını bir kenara bırakıp şehrimiz için bütün gücümüzle çalışmaya devam edeceğiz. Yola çıkarken ne söylediysek hepsinin bugünde arkasındayız. Giresunlu hemşerilerimize ne söz verdiysek bundan sonra ki bütün çalışmalarımız bunları gerçekleştirme yönünde olacaktır. Vizyon 2028 sloganıyla çıkmış olduğumuz bu yolda hedeflerimizi gerçekleştirmek için bugünden itibaren çalışmaya başlıyoruz” dedi. Devir teslim töreninde konuşan Belediye Başkan Vekili Hayati Tökez, Şenlikoğlu'na başarılar diledi. Tökez, 31 Mart Mahalli İdareler Seçimlerinde demokrasinin güzel bir örneğinin Giresun'da yaşandığını belirterek, "Bizler demokrasiye sonuna kadar inanan, onu yaşam biçimi haline getiren insanlarız. Bu bir nöbet değişimidir. Demokrasinin gereğidir. Bugün sandıktan çıkan Sayın Aytekin Şenlikoğlu'nu kutluyorum. İlime, ülkeme, hayırlı işlere vesile olmasını diliyorum." dedi.

Şenlikoğlu ise Giresun'da seviyeli ve demokratik bir seçim sürecinin yaşandığını ifade etti. Giresun halkının takdiriyle belediye başkanı olarak seçildiğini vurgulayan Şenlikoğlu, şunları söyledi:

"Giresun daha güzel hizmetlere layık. Bunun için Giresunlunun huzuruna çıktık. Bunun için Giresunlulardan destek istedik. Bu saatten sonra tartışma değil, hizmet zamanıdır. Konuşma değil, yapma zamanıdır. Bu saatten sonra kimseyle işimiz gücümüz yok. Kimseyle problemimiz yok, kimseyi ötekileştirmeyiz. Kimse ile kırgın, küskün değiliz."

Aytekin Şenlikoğlu, partili partisiz herkesle omuz omuza, kol kola Giresun'u daha iyi yerlere taşımak için yola çıktıklarını kaydederek, "Bundan sonra halkımıza verdiğimiz sözleri yerine getirmek hedefimiz. Hizmet etmezsek bu hepimize mal olacak. Giresun ve Giresunlu kaybedecektir. İnsanların gönlüne girmeye çalışacağız." diye konuştu.

 

GİRESUN İL JANDARMA KOMUTANLIĞI HİZMET BİNASI 4 KAT VE ÇATI ONARIM İŞİ İL JANDARMA KOMUTANLIĞI 

TEŞEKKÜRLER BAŞKAN ŞENLİKOĞLU…

“SÜPER LİGE BİR TAKIM ÇIKMIYOR, ŞEHİR ÇIKIYOR”

KARAVAN TUTKUNLARI GİRESUN'DA

‘TARIM VE İNSAN' FOTOĞRAFLARI BEĞENİYE SUNULDU

HABER GÜNDEMİ

TEŞEKKÜRLER BAŞKAN ŞENLİKOĞLU…

“SÜPER LİGE BİR TAKIM ÇIKMIYOR, ŞEHİR ÇIKIYOR”

KARAVAN TUTKUNLARI GİRESUN'DA

FINDIK ÜRETİCİSİNİN GÖZÜ TMO'DA

DEL VALLE'DEN TARAFTARLARA…

“YAYLALARIN ELEKTRİK SORUNU ÇÖZÜM BEKLİYOR”

BELEDİYE ÇALIŞIYOR…

UNUTMADIK, UNUTTURMAYACAĞIZ!

GİRESUNSPOR DESTEK ARIYOR

15 TEMMUZ ŞEHİTLERİ ANILIYOR!