YEREL

YEREL Haberleri

BAŞKAN ÖZDEN’DEN EĞİTİME ANLAMLI DESTEK

08.01.2021 18:26
BAŞKAN ÖZDEN’DEN EĞİTİME ANLAMLI DESTEK

Doğankent Belediyesi tarafından, sosyal belediyecilik anlayışıyla başlatılan “Her Eve Bir Tablet” kampanyası çerçevesinde ilk etabında öğrencisi olan 200 aileye tablet bilgisayar dağıtıldı.

Doğankent Belediye tarafından alınan tablet bilgisayarlar; İlçe Kaymakamı Tuncay Karataş, Belediye Başkanı Rüşan Özden, AK Parti Doğankent İlçe Başkanı Yılmaz Dede, Doğankent İlçe Milli Eğitim Müdürü Cemal Şirin ve okul idarecileri tarafından ailelere ve öğrencilere teslim edildi.

DOĞANKENT’TE ÖĞRENCİSİ OLAN HER EVE TABLET GİRECEK

“Her Eve Bir Tablet” kampanyasının başlatılmasına öncülük yapan Belediye Başkanı Özden “Dünyayı etkisi altına alan pandemi döneminde;  Ülkemizde uzaktan devam eden eğitim ve öğretim sürecinde, geleceğimizin teminatı olan çocuklarımızın okullarından bağlarının kesilmemesi için Doğankent Belediyesi olarak sosyal sorumluluk bilinciyle 200 adet tableti ihtiyacını olan öğrencilerimize dağıtacağımızı daha önce kamuoyu ile paylaşmıştık. Bugün, söz vermiş olduğumuz gibi çocuklarımıza vereceğimiz tabletlerimizin ilk etaptaki 200 adetlik kısmını İlçe Milli Eğitim Müdürlüğümüzün koordinasyonunda, ilçemizde bulunan okul yöneticilerinin belirlemiş olduğu ailelere, geleceğimizin teminatı olan çocuklarımıza ulaştırılmak üzere okullarımızın değerli idarecileri ile birlikte teslim ettik.  Şu ana kadar Doğankent’teki okullarda okuyan 690 öğrenci ve 473 aileden 286 aileye tablet dağıtıldı” dedi.

BAŞKAN ÖZDEN’DEN KAMPANYAYA DESTEK ÇAĞRISI

Başkanı Özden, tablet seçiminde yeni nesil tablet temini için büyük gayret gösterdiklerini ve geriye kalan 187 ailenin de kısa sürede tabletlerine kavuşması için çalışmalara devam etiklerini ifade ederek “Tabletlerimiz elimize ulaştıkça dağıtımına devam edeceğiz İnşallah. Tüm Veli ve Öğrencilerimize hayırlı olsun. Bizim kampanyamız, her aileye bir tablet ulaştırana kadar devam edecektir. ‘Eğitimin sınıfı olmaz’ düsturunu da şiâr edinerek hayırsever hemşehrilerimizi, şehrimizin çocuklarına destek olmaya, onların geleceği için bizlerle beraber yol yürümeye davet ediyoruz. Haydi kıymetli hemşehrilerim, öğrencisi olup tableti olmayan ev kalmasın diyorsan, bir tablette senden olsun” çağrısında bulundu.

Doğankent Belediye Başkanlığı tarafından “Her eve bir tablet” mottosuyla başlatılan kampanyada ilk etapta tamamı Doğankent Belediyesi tarafından temin edilen 200 tabletin dağıtımının yapılacağı ailelerin kriterlerini Doğankent İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü belirledi.

Tabletlerin dağıtımında ailelerin ekonomik durumuna bakılmaksızın EBA bilişim ağına en az giren yani çevrimiçi (ON-LİNE) derslere an az katılan öğrencilere öncelik tanındı.

İLK HEDEF 473 AİLEYE 473 TABLET DAĞITMAK

Doğankent İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü’nden alınan bilgilere göre Doğankent ve köylerinde bulunan okullarda okul öncesi eğitim hariç 690 öğrenci bulunuyor. Bu öğrenci sayısı da yaklaşık 473 aileye karşılık geliyor. Doğankent Belediyesi’nin dağıtımını yaptığı 200 tabletin dışında ilçede 86 tablet de Milli Eğitim Bakanlığı tarafından tablet dağıtıldı. Bakanlık tabletlerin dağıtımında EBA bileşim sistemi üzerinde derslere en az giren ya da hiç giremeyen öğrencilere öncelik tanıdı. Doğankent Belediyesi tarafından 187 tabletin daha temini için çalışmalar devam etmekte.

 

İstanbul Atlas Üniversitesi 80 Öğretim Üyesi alıyor

Vezirköprü'de 66 adet taşınmaz ihale ile kiraya verilecek

Ankara'da 33 adet gayrimenkulün satış ihalesi yapılacak

“HEDEFLEDİĞİMİZ NOKTAYA ULAŞACAĞIZ”

BATI BÖLGESİNE İTFAİYE MERKEZİ KURULDU

HABER GÜNDEMİ

GİRESUN İÇİN SERBEST BÖLGE ÇAĞRISI

“HEDEFLEDİĞİMİZ NOKTAYA ULAŞACAĞIZ”

BATI BÖLGESİNE İTFAİYE MERKEZİ KURULDU

SP'DEN “HAYATA DEĞER KATAN KADINLAR” ÖDÜLÜ

EFSANE ‘GELİN KAYASI' VE ÇEVRESİ TEMİZLENDİ

SERBEST KALMASINA İTİRAZ!

BİR MAHALLE İLE BİR BİNA KARANTİNAYA ALINDI

T.C. GİRESUN İCRA DAİRESİ

ARTAN GÜBRE FİYATLARINA TEPKİ!

DOĞA KOLEJİ BURSLULUK SINAVINI YÜZ YÜZE YAPIYOR