YEREL

YEREL Haberleri

ANJİYO VE ONKOLOJİ ŞİFA DAĞITIYOR

08.08.2019 18:36

Giresun Prof. Dr. İlhan Özdemir Eğitim ve Araştırma Hastanesi Koroner Anjiyo Ünitesi ve Tıbbi Onkoloji Bölümü şifa dağıtıyor. Koroner Anjiyo Ünitesi’nde 2018 yılında bin 294 hastaya anjiyo yapıldı. Tıbbi Onkoloji Bölümü’nde ise 4 bin 102 hastaya ayakta kemoterapi tedavisi uygulandı.

Giresun Sağlık İl Müdürü Ahmet Bal, kalp ve damar hastaların artık başka illere ve özel hastanelere gitmek zorunda kalmadığını ifade etti. Bal, Giresun Eğitim ve Araştırma Hastanesi Koroner Anjiyo ve KVC Ünitesinde bypass ameliyatından, anjiyoya tüm kalp ve damar cerrahisinin gerçekleştirildiğini söyledi. Bal, 2018 yılında Giresun Prof. Dr. İlhan Özdemir Eğitim ve Araştırma Hastanesi Koroner Anjiyo ve KVC Ünitesinde 11’i çocuk bin 294 hastaya anjiyo, 113 hastaya bypass ameliyatı yapılırken, 545 hastaya stent, 17 hastaya ise kalıcı kalp pili takıldığını belirtti. Bal, 17 hastaya kapak ameliyatı yapılırken, 9 hastaya da anevrizma veya disseksiyon ameliyatı gerçekleştirildiğini ifade etti. Bal, 2019 yılının ilk 6 ayında ise 10’u çocuk 752 hastaya anjiyo, 56 hastaya bypass ameliyatı yapılırken, 330 hastaya stent, 12 hastaya kalıcı kalp pili takıldığını kaydederken, 8 hastaya kapak ameliyatı, 10 hastaya anevrizma veya disseksiyon ameliyatı gerçekleştirildiğini vurguladı.

Sağlık İl Müdürü Bal, Eğitim ve Araştırma Hastanesi Tıbbi Onkoloji Bölümü istatistikleri hakkında bilgi vererek, 2019 yılında 4 bin 102 hastaya ayakta kemoterapi tedavisi uygulandığını, 2019’un ilk 6 ayında ise 561 hastaya kemoterapi tedavisi uygulandığını kaydetti.

GİRESUNSPOR HAKEME YENİLDİ; 2-0

MERKEZ İLÇE KONGRESİ 19 OCAK'TA!

HAMSİ YAVAŞ YAVAŞ YOLCU!

“BELEDİYENİN PROJESİNE TAM DESTEK VERİYORUZ”

DİNİ İLİMLER KÜLLİYESİ İNŞAATINDA İNCELEME

HABER GÜNDEMİ

DİNİ İLİMLER KÜLLİYESİ İNŞAATINDA İNCELEME

“BELEDİYENİN PROJESİNE TAM DESTEK VERİYORUZ”

TÜP PATLADI: 4 YARALI!

AİLELERİN SEVİNÇLERİNE ORTAK OLUNUYOR

CAMİLERİN TARİHİ DOKUSU ORTAYA ÇIKIYOR

BAYRAKTAR'DAN HAYIRLI OLSUN ZİYARETİ

KAZAN VE YOLUNA DEVAM ET

TERCİH YERLİ MALI OLMALI…

UYUŞTURUCU OPERASYONUNDA 2 ŞÜPHELİ YAKALANDI

GİRESUNSPOR SERİYİ SÜRDÜRMEK İSTİYOR