YEREL

YEREL Haberleri

10 BİN TON ASFALT DÖKÜLECEK!

09.08.2019 20:03

Giresun Belediyesi bu yıl 10 bin ton sıcak asfalt dökmeyi planlıyor. Belediye Başkanı Aytekin Şenlikoğlu, şehirde acil müdahale bekleyen noktaları tespit ederek, bu bölgelerde gerekli çalışmaları hemen başlattıklarını kaydetti. Belediye Başkanı Şenlikoğlu, şehir genelinde yapılan çalışmalar hakkında şu bilgileri verdi;

“Kronikleşmiş, yıllarca çözülmemiş sorunları olan mahallelerimizde çalışmalarımıza hız verdik. Araç ve yaya trafiğinin daha sağlıklı ilerlemesi adına bu yıl ilk etapta tam 10 bin ton asfalt dökmeyi planladık. Bunun tabi ikinci üçüncü etabı da olacak. Şehrimizin yol ve trafik sorununu çözeceğiz. Yol ve kaldırım haricinde parke taşı döşeme, duvar çalışmaları ve yeni imar yolu açmak adına da önemli çalışmalar yaptık. Özellikle batı bölgemizde bu yönde çalışmalarımız oldu, bunu şehrin tamamına yayacağız. Her mahalleye eşit ve kaliteli hizmet götüreceğiz.

“ŞEHRİN ALTYAPISINI TEMİZLİYORUZ”

Şehrimizde altyapı adına önemli çalışmalar yaptık. Geçtiğimiz günlerde yağan şiddetli yağışlar esnasında bazı mahallelerimizde önemli altyapı sorunları yılların ilgisizliğini ortaya çıkardı. Bazı ev ve iş yerlerini su bastı. Özellikle Hacısiyam Mahallesi’nde birikmiş olan bu problem karşımıza çıktı. Bu bölgede altyapı adına yeni hatlar çekerek, sorunları ortadan kaldırdık. Sel baskınları ve su taşkınları gibi olayların yaşanmaması adına aciliyet bekleyen bölgelerde ciddi çalışmalar yaptık. Hazırlanan çalışma programı kapsamında şehir genelinde benzer çalışmalarımız devam ediiyor. Önce alt yapıyı, sonra da üst yapıyı koordineli olarak eksiksiz tamamlayacağız.

“SAHİLLERİMİZ HALKIMIZA AÇIK”

Vatandaşlarımızın en doğal hakkı olan sahillerin kullanımının tekrardan vatandaşlarımıza verilmesi adına önemli çalışmalar yapıyoruz. Şehrimizin batı kıyısındaki plajlar bölgesinde başlattığımız çalışmalar ile birlikte öncelikle kumsallarımızı temizliyoruz. Bu sayede hem sahillerimizde sahiplenilmiş ruhsatsız kaçak yapıları kaldırıyoruz hem de sahillerimizi ve kumsallarımızı yeniden halkımızın hizmetine sunuyoruz. Bu yöndeki çalışmalarımız aralıksız sürecek.

“ARTIK MUHTARLARIMIZINDA MUHATABI VAR”

Vatandaşlarımızın talep ve şikâyetlerini daha hızlı bir şekilde iletmeleri adına belediyemiz bünyesinde Muhtarlık İşleri Müdürlüğü kurduk ve faaliyete geçirdik. Birimlerimiz mahallelerimizin talep ve istekleri değerlendirip, kısa sürede yerine getiriyor.

“YEŞİL VE TEMİZ BİR GİRESUN”

Park ve Bahçeler Müdürlüğümüz şehir genelinin güzelleşmesi adına kendi seramızda ciddi bir çiçek üretimi yapıyor. Personel sayısını arttırıp, üretimi iki katına çıkardık. Yaz mevsiminde şehrimize gelen gurbetçilerimizin ve turistlerin rengârenk ve tertemiz bir Giresun görmeleri adına önemli çalışmalar yürütüyoruz. Turistik bölgelerimizde birçok müdürlüğümüz koordineli olarak çalışıyor.

“TEK TIKLA HİZMETİNİZDEYİZ”

Belediyemizi kurumsal bir kimliğe geçireceğiz demiştik. Elektronik imza sistemine geçiyoruz. E-İmza sayesinde kurum içi iletişimi de artırıyoruz. Bunun yanı sıra Belediyemiz Mobil Uygulamasını hayata geçirdik. Burada ‘Çek Gönder’ özelliği ile vatandaşlarımız yaşamış olduğu sorunları tarafımıza fotoğrafladıklarında ilgili birimimiz hızlıca çözüme kavuşturacak. Belediye Meclislerinin canlı yayınlarını sosyal medya ve web sitemiz üzerinden yayınlayarak şeffaf belediyecilik anlayışını ön plana aldık.

“İYİ GÜNDE DE KÖTÜ GÜNDE DE YANINIZDAYIZ”

Mezarlıklar Müdürlüğü ekiplerimiz gece gündüz demeden sadece şehrimiz içerisinde değil ülkemiz genelinde hizmete devam ediyor. Şehir Mezarlığı’nda artık defin için yer yok. Belediyemize ait yeni bir yerimiz oluştu. Bütün hizmetlerimizi ücretsiz bir şekilde gerçekleştiriyoruz. Vatandaşlarımızın iyi günde de kötü günde de her zaman yanında oluyoruz, olmaya da devam edeceğiz.

 “MARKA ŞEHİR”

Turizm alt yapımızı 6 ay içerisinde tamamlamış olacağız. Şehir içi rota uygulaması, tur otobüsleri durak alanları ve rehberlik hizmetini hayata geçireceğiz. Tarihi alanlarımızı olan şehrimizin camilerini, kiliselerini, zeytinlik mahallesini, kaleyi ve adamızı görünür hale getireceğiz. Tır Parkı için Benim Şehrim Çarşısı hazır. Giresun mimarimizin önemli simgesi olan serentilerden bir çarşı kuracağız. Kısaca Giresun’u her yönüyle marka bir şehir haline getireceğiz.”

GÖZLER TMO'NUN ALIM FİYATI VE KRİTERLERİNDE!

BİRİ BU TAKIMIN BORCUNU AÇIKLASIN

VALİ ÜNLÜ, ESNAF TEMSİLCİLERİNİ AĞIRLADI

2750 RAKIMLI BUZUL GÖLDE KANO ETKİNLİĞİ

HAYVAN DOSTU BELEDİYE

HABER GÜNDEMİ

GÖZLER TMO'NUN ALIM FİYATI VE KRİTERLERİNDE!

BİRİ BU TAKIMIN BORCUNU AÇIKLASIN

VALİ ÜNLÜ, ESNAF TEMSİLCİLERİNİ AĞIRLADI

HAYVAN DOSTU BELEDİYE

KAMP ALANI GİRESUNLULARIN HİZMETİNDE

KARAN'DAN FINDIK ÜRETİCİLERİ İÇİN ÇAĞRI!

“GÜNEY ÇEVRE YOLU GİRESUN BAĞLANTISI İKİDEN ÜÇE ÇIKARTILMALIDIR”

Giresunspor'da kongre kararı

HAYALLER VE GERÇEKLER; 0-2

FİYAT ÜRETİCİYİ TATMİN EDECEK ŞEKİLDE AÇIKLANMALI