SPOR

SPOR Haberleri

KALICI GELİRE VURGU YAPTI

15.10.2020 17:21

Çotanaklar’ın Basın Sözcüsü Ferhat Karademir, “Hedefimiz hep kalıcı gelir konusu. Başkanımız da bu konuda kararlı. Bu konuyu da düzene sokamadığımız takdirde kulübümüzü iyi günler beklemiyor” dedi. Karademir, A’dan Z’ye kadar çok önemli açıklamalar yaptı

 

Giresunspor Basın Sözcüsü Ferhat Karademir, haftalık Olağan basın toplantısı düzenlendi.

“GİRESUNSPOR’UN HAKLARINI ÇALMAK İSTEYENLERLE HAKKINI KORUMAK ARASINDA BÜYÜK MÜCADELE VAR”

Karademir, yaptığı açıklamada, “Takım toparlanmaya başladı. Ankaraspor maçına en iyi şekilde hazırlandı. Eksik yok, sakat yok. İyi oyun ve iyi bir skorla Ankara’dan döneceğiz.Hedefimiz hep kalıcı gelir konusu. Başkanımız da bu konuda kararlı. Bu konuyu da düzene sokamadığımız takdirde kulübümüzü iyi günler beklemiyor. Türk futbolundaki bu sorun Giresunspor da ciddi bir şekilde hissediliyor. Bunu sürdürülebilir hale getirebilmemiz gerekiyor. Giresunspor’un haklarını çalmak isteyenlerle hakkını korumak arasında büyük mücadele var. Kamuoyu her şeyi görüyor. Bazı severmiş gibi görünüp aslında sevmiyor. Kendi çıkarları için bu ismi kullananlar bunu yapamayınca bize saldırmaya çalışıyor. Bu takıma destek olanla köstek olanları kamuoyu bilecek. Giresunspor’a sahip çıkana yönetim de sahip çıkacaktır.”

“İSTASYON İNŞALLAH TATLI SONUCA BAĞLANACAK”

“İstasyon konusunda büyük mücadele verdik. Şehrimizin ileri gelenleri önünde artık bu konu. farklı bir sonuca bağlanması en büyük isteğimiz. Buranın bedelini arsasını ödemeye razı olduğumuzu söylemiştik. İnşallah yakın bir tarihte tatlı sonuca bağlanacak.”

“OTOPARK İHALESİNE GİRİYORUZ”

“Önümüzdeki hafta otopark ihalesi var. Otopark ihalesine ciddi bir şekilde hazırlanıyoruz. Otopark ihalesi Giresunspor’a yakışacak. Giresunspor dışında başkasına yakışmayacağı belli. İnsanlar yol kenarına çektiği zaman verdiği paranın Giresunspor’a gidecek olması memnuniyet yaratacaktır.”

“GİRESUN VAKFI’NDAN DESTEK İSTEDİK”

“Vakıf yöneticileriyle başkanımız görüştü. Bakanımız şuanda İstanbul’da ve bazı görüşmeler yapıyor. Giresunlu işadamlarını ve başkanları tek tek ziyaret ediyor. Sponsor sorunumuz var. Formamızın kolunda sırtında ve şortumuzda reklam yok. Şehrimizin ulusal firmaları var. Onlardan destek görememek bizi üzüyor. Formayı bırakın saha kenarına bile reklam alamıyoruz. Parasını bu şehirden kazanan çok ciddi firmalar var. Bunlardan ne bir telefon, ne de bizim taleplerimize bir yanıt geliyor.

“FORMALAR 22 EKİM’DE STORE’DA”

“SMS kampanyamız çok fazla rağbet görmüyor. İlgi yok. Sürekli forma soruluyor. Evet geç kaldık ama 1970 ruhu formalarımız var ama ona da bir talep bir hareketlilik yok. Formalarda 22’sinden itibaren Store’de olacak. İnşallah rağbet olur.”

“SOSYAL MEDYAYA İLGİ BEKLİYORUZ”

“Giresunspor’un artık resmi bir youtube sayfası var. Orada doğru düzgün bir abone yok. Bir futbol şehri olarak bilinen Giresun’un takımına sosyal medyada bile ilgi yok. Sosyal medya hesaplarımızda bile bir hareket yok.”

“ŞUAN KONULARA HAKİMİM”

“Sürekli sen eski yönetimde de vardın deniliyor ama onu da bir düzelteyim. Yönetimde olmak her şeyden haberdar olmak anlamına gelmiyor. Bir başkan tek tek bütün yönetim kurulu üyelerini arayarak bilgi vermiyor. Şimdiki başkanımız ile her hafta düzenli olarak toplantı yapıyoruz. Şuanda sorsanız ben konuların yüzde doksanına hakimimim ancak eskiden değildim. Yönetim kurulundaki hiçbir arkadaşımız da hakim değildi.”

“TAHTA YİNE KAPANDI”

Yarım sezon oynamamış Sery’e 290 bin EURO borç çıktı. Ayrıca Hakan Kutlu hoca da iki aylık maaşı için TFF’ye başvurdu. Hiçbir kimseyle iletişime geçmeden böyle davranması bizi çok üzdü.  Yarın başka bir şeyler de gelebilir.

“SPONSORLUKLAR VE KALICI GELİRLER ŞART”

Bursa’ya gittik formanın her yeri reklam dolu. Bizimkiler geri duruyor. Bu konuda talepte bulunmak yerine onların gelmesi gerektiğini düşünüyorum. HDI Sigorta’nın Ceo’su bizim hemşerimiz. Geçen dönem olduğu gibi bu senede göğüs reklamı konusunda kulübümüze yardımcı oldu. Ondaki yaklaşımı kendi firmamızda göremiyoruz. Yerli firmalar destek olmuyor. Otopark ihalesine gireceğiz. İnşallah bizde kalır. Kamuoyunun da isteği bu yöndedir diye düşüyorum. Birçok şehirde de böyle. En son Boluspor böyle bir kaynağa sahip oldu. Belki yabancı firmalardan katılanlar olabilir ama yerli firmalardan katılacakların olacağını sanmıyorum.”

“GİRESUN ÜNİVERSİTESİ İLE OLUMLU GÖRÜŞMELER”

“Sahil Restoran’ı ihale ile aldık. Ora ile ilgili bir çalışmamız var ve yakında hizmete açacağız. Gazi Caddesi’ndeki yeri kendimiz talep ettik. Orası şuan kullanılmıyor. İlk etapta isteğimize sıcak bakılmamıştı ama şimdi büyük bir ihtimalle Üniversiteden orayı alarak Store mağazasına çevireceğiz. Altyapı tesislerinin olduğu yer bizim değil. Orası bir boşluğa düşmüş ve Üniversite’nin almak için bir talebi olmuş. Başkanımız iki ay evvel görüşmeler yaptı. Altyapının sahasını vermemiz söz konusu değil. Zaten şuan da bizde değil ama üniversitede de değil. Spor İl Müdürlüğü’ne ait bir yer. Buranın tahsisi bize gerçekleşecek. Oraya çok ihtiyacımız var. Üniversite’nin ne ihtiyacını görür bilemem ama bizim çocuklarımız için oraya çok ihtiyacımız var. Zaten doğru dürüst tesisimiz yok.”

“ÇOTANAK SPOR KOMPLEKSİ’NE GEÇMEK İSTİYORUZ”

“Stadın eksiği yok. Çimin ekimini yapan firma sahaya yılbaşından önce futbolcu çıkartmak istemiyor. İşi garantiye almak istiyor. Yarın çıkalım, antrenman yapalım diye bir isteğimiz de yok. Sadece maç oynamak isteğindeyiz. En azından Ümraniyespor maçıyla birlikte oraya geçmeyi arzuluyoruz. İki senedir mevcut stada bakım yapılmıyor. Çime basanın ayağı çimde kalıyor. Oyuncu sağlığına önem verdiğimiz için yeni stada geçmek istiyoruz.”

“TMO GENEL MÜDÜRÜ KİMİN TARAFINDA?”

HAMSİDE REKOR FİYAT: 40 LİRA!

EFİT'E 10 MİLYON LİRALIK YENİ YATIRIM

DOKAP BAŞKANLIĞINA ATAMA!

“HAYIRLI OLSUN”

HABER GÜNDEMİ

“TMO GENEL MÜDÜRÜ KİMİN TARAFINDA?”

HAMSİDE REKOR FİYAT: 40 LİRA!

EFİT'E 10 MİLYON LİRALIK YENİ YATIRIM

“EN ÖNEMLİSİ İNSAN SAĞLIĞI”

TMSF'DEN GİRESUNLU ÖĞRENCİLERE TABLET

SEN İŞİNİ BİLİRSİN GİRESUN'UM

MEVLİD-İ NEBİ HAFTASI BAŞLIYOR

GÜRE KAMPÜSÜ YENİLENİYOR

 “BİTKİ ÇAYLARININ 2 YIL RAF ÖMRÜ VAR”

ZİYA HOCA BUGÜN GİRESUN'DA!