SPOR

SPOR Haberleri

 “HAK ETTİKLERİ GİRESUNSPOR’U İZLETECEĞİZ”

06.07.2021 17:47
 “HAK ETTİKLERİ GİRESUNSPOR’U İZLETECEĞİZ”

Erzurum’da yeni sezona hazırlanan Çotanaklar’ın Teknik Direktörü Hakan Keleş, “Yeni kurulan bir takım olacağız. Elbette sabır göstermek gerekiyor. Taraftarımız bizi en kötü zamanlarda da destekledi. Çok emek veriyoruz. Bize inansınlar” dedi.

 

Süper Lig'in yeni ekibi Giresunspor'un Teknik Direktörü Hakan Keleş, yeni sezona çok iyi hazırlandıklarını söyledi.

İyi bir kadro mühendisliğiyle sezonu sıkıntısız atlatmayı hedeflediklerini kaydeden Keleş, dış transferde imza aşamasında olan oyuncuların olduğunu belirterek, “Başkanımız, sportif direktörümüz çalışıyor. Federasyonumuz yabancı oyuncu kuralına bir kısıtlama getirdi. Birçok takım zorlanacak ama biz yenilenen bir takım olduğumuz için bazı mevkilerimizde Türk oyuncularımızı iyi seçmek zorundayız. Geçen sezondan 8, gençlerle 10 oyuncumuz kaldı. 4 iyi Türk oyuncu almamız lazım. Geçen sezondan 4 yabancı oyuncunun sözleşmesi devam ediyor. 2 oyuncu daha aldık ve 6 yaptık. 8 oyuncu daha alma hakkımız var, iyi bir kadro mühendisliği yapacağımıza inanıyorum. Transfer yasağımız var ama açılacaktır.” dedi.

Yeni kurulan bir takım olacaklarının altını çizen Keleş, “Yeni kurulan bir takım olacağız. Sabır göstermek gerekiyor. Taraftarımızı bizi en kötü zamanlarda da destekledi, Başkan, yönetim, teknik ekip ve futbolcular çalışıyoruz, emek veriyoruz. Bize inansınlar. Planlı bir şekilde ilerliyoruz. Hak ettikleri Giresunspor'u izleteceğiz. Kimse merak etmesin.” diye konuştu.

Keleş, Türk oyuncuların daha çok sahada olmasını istediğini kaydederek, “Sivasspor'da görev yaparken Şenol hocamız aradı ve konuştuk. Bazı takımlar maçlara 10-11 yabancı ile çıkmaya başladı. Ligimize yabancı gibi olmuştuk. Yerli oyuncularımız Avrupa'ya gidiyor ama ligde de değer görmesini çok istiyordum, istediğim bir şeydi, bazı kulüpler zorlanacak. Türk oyuncu bulmakta zorlanıyoruz. Geçiş dönemi biraz çabuk oldu, bir sene ertelenmişti, hazırlıklıyız. Planımızı ona göre yaptık. Ben Türk oyuncuların daha fazla sahada olmasının iyi olacağını düşünüyorum ve olumlu bakıyorum. İyi yapılanma ile çıkan takımlar ligde kalmış. Geçen sezondan Hatayspor ve Fatih Karagümrük örnekleri var. Başarılı olmak için uğraşacağız, sorunları çözmek için tatile bile gitmedim. Bu sezon da başaracağımıza inanıyoruz" şeklinde konuştu.

AK PARTİ İL BAŞKANLARININ KÜMBET ÇIKARMASI

MEB OKULLARI YARDIMCI KAYNAKLAR KONUSUNDA UYARDI

YENİ BİR SAYFA AÇALIM

NE DAKİK ADAMSIN CÜNEYT!

DOKAP PROJELERİ İSTİŞARE EDİLDİ

HABER GÜNDEMİ

AK PARTİ İL BAŞKANLARININ KÜMBET ÇIKARMASI

MEB OKULLARI YARDIMCI KAYNAKLAR KONUSUNDA UYARDI

YENİ BİR SAYFA AÇALIM

DOKAP PROJELERİ İSTİŞARE EDİLDİ

TUĞGENERAL KÖROĞLU'NA GÖREVİNDE BAŞARILAR DİLEDİ

2 BİN 350 ÜRETİCİYE 80 MİLYON LİRA ÖDEME YAPILDI!

COVİD-19'DAN YAKINLARINI KAYBEDENLERE PSİKOSOSYAL DESTEK

DOĞU KARADENİZ'İN YEŞİL KARINCALARI!

YAYLALARA KAR YAĞDI!

SAĞLIK İL MÜDÜRÜ BULUT, ANNE ADAYLARINA AŞI ÇAĞRISI YAPTI