SPOR

SPOR Haberleri

“BU TRENİ BİR DAHA YAKALAYAMAYABİLİRİZ”

13.01.2021 18:00

Giresunspor Basın Sözcüsü Ferhat Karademir, şampiyonluk yolunda yeterince destek alamadıklarını belirterek, yeşil beyazlı kulübün geleceği için bu sezon tarihi fırsatı değerlendirmeyi istediklerini ifade etti


* Bir işadamı çıkıp da ‘bu formanın arkası boş, ben buraya reklam vereyim” demiyor

* Gün geçtikçe sorunlar daha da büyüyor. Kapı kapı dolaşıyoruz ama bazen o kapılardan da boş dönüyoruz

* Loca alan Bulancak ve Görele Belediyesi’nden parayı alamadık. Hele hele eski başkanımız Fatih Kitapçı’dan parayı tahsil edemedik.

* Tahtayı açmayacağız. Mevcut kadroyu bozmayacağız

* Transfer yasağı için 8 milyon TL’nin üzerinde borç var. Rusescu’nun alacağı da düşerse bu rakam 12 milyon TL’yi bulacak

* Bu saatten sonra takımı gaza getirecek şey primlerdir

 

TFF 1. Lig’de lider Giresunspor’un Basın Sözcüsü Ferhat Karademir, gündeme dair çok önemli açıklamalarda bulundu.

Karademir, tesislerde düzenlediği basın toplantısında, transfer yasağını açmayacaklarını ifade ederek, şehirde yeterli destek alamadıklarını kaydetti.

“SEZON BAŞINA DOĞRU HATTA DAHA KÖTÜSÜNE DOĞRU GİDİYORUZ”

Mevcut takıma 4 milyon 600 bin TL borçlarının olduğunun altını çizen Karademir, “Güzel bir ilk yarı geçirdik. Lige başladığımızda biraz zamana ihtiyacımızın olduğunu söylüyorduk. Zamanla taşlar yerine oturdukça başarılı sonuçlar geldi ve ligin zirvesine çıktık. Çok zorlu bir ilk yarı geçirdik. Ligde takım şampiyonluğun en güçlü adaylarından biri ama bizim finansal sıkıntılarımız devam ediyor. Gün geçtikçe büyümeye de başladı. Lider olarak takıma karşı şuanda sorumluklarımızı yerine getiremeyecek durumdayız.  Takıma şuanda dört milyon 600 bin TL civarında bir ödeme yapmamız gerekiyor. Herkes Giresunspor’a destek oluyoruz diyor ama lafta herkes yanımızda. Gerçek desteği göreceğimiz zaman çok da yanımızda kimseyi göremiyoruz.  Elle tutulan bir sonuç alamıyoruz. Biz bu işi şehir olarak çözemiyoruz. İşadamlarından destek alamıyoruz. Sezon başına doğru hatta daha kötüsüne doğru gidiyoruz.” dedi.

“GALİBİYETLERE SEVİNEMİYORUZ”

Karademir, “ Çünkü primi düşünüyoruz. Bir primi hallediyoruz, sonrası geliyor. Yönetim olarak kendimiz veriyoruz ama bunun da sonuna geldik. Artık herkesten destek bekliyoruz.  Bir işadamı çıkıp da ‘bu formanın arkası boş, ben buraya reklam vereyim” demiyor. Bu konuyla ilgili geri dönüş alamıyoruz. Sayın Valimiz ve milletvekillerimiz de bu konuda görüşmeler yapıyor ancak bir babayiğit çıkmıyor. Ben büyük bir işadamı olsam utanırım. Bazen Giresun bu kadar küçük bir şehir mi düşünüyorum. Bu başarının devam etmesi için para lazım. Bu sene hiç destek gelmiyor. İnsanların moralini biraz da olsa Giresunspor düzeltiyor. Yıllardır süren bir özlemi sonlandırmaya ilk kez bu kadar yakınız. Bu treni bir daha yakalayamayabiliriz. O yüzden kaçırmamız gerekir. Bir moralsizlik takımı hedefinden uzaklaştırabilir. Birçok projemiz var. Bunları gerekli yerlerle konuşuyoruz. Giresunspor olarak dilenci gibi gidip para istiyoruz. Bu durumlara düşürmeyecek projeleri hayata geçirmek istiyoruz ama bekleyecek en ufak bir zamanımız yok. Gün geçtikçe sorunlar daha da büyüyor. Kapı kapı dolaşıyoruz ama bazen o kapılardan da boş dönüyoruz. “ diye konuştu.

LOCALARIN PARASI GELMİYOR

“Formanın arkasında neden Giresunlu bir firmanın reklamı yok anlayamıyorum.” diyen Karademir, “Artık bir milyon TL veren de olsa oraya reklam almayacağız her halde. Bu konu artık duygusal bir konuma geldi. Localarla ilgili çoğundan para gelmedi. Örneğin Bulancak ve Görele Belediyesi’nden parayı alamadık. Hele hele eski başkanımız Fatih Kitapçı’dan parayı tahsil edemedik.  Bunlar bizi çok üzüyor. Buraya biri geldiğinde hocamız bile yardım istiyor ama kimseden yardım alamıyoruz. Takımı götürmek için paraya ihtiyaç var.”

AHENGİ BOZMAYACAĞIZ

“Tahtayı açmayacağız. Mevcut kadroyu bozmayacağız. Takımın ahenki çok önemli. Bu nedenle transfere kapalıyız. Hep derler, devre arası transferleri zordur. Gelen oyuncu zaten uyum sorunu yaşıyor. Biz takımı da düşünerek oyuncu almayacağız. Tahta için 8 milyon TL’nin üzerinde borç var. Rusescu’nun alacağı da düşerse bu rakam 12 milyon TL’yi bulacak. “

PRİMLER İŞTAH KABARTIYOR

“Yöneticilerin verdiği paralarla buralara geldik. Bir maçı kazandığımızda 300-400 bin TL prim ödüyoruz. Bu saatten sonra takımı gaza getirecek şey primlerdir. En sıkı maçlarda bu rakamlar daha da artacaktır. Çocukları daha iştaha getirmek için rakam büyüyecek. 40 kişi prim alıyor. 20 bin lira versen 800 bin lira yapıyor.”

GİRESUNLULAR KANTİNE GİRMİYOR

EĞRİBEL GEÇİDİNDE KIŞ LASTİĞİ DENETİMİ

“YEREL BASININ YANINDA VE DESTEKÇİSİYİZ”

“ADETA İLAÇ OLDU”

TARIM KREDİ KOOPERATİFİ, 712 TON FINDIK ALDI!

HABER GÜNDEMİ

GİRESUNLULAR KANTİNE GİRMİYOR

“YEREL BASININ YANINDA VE DESTEKÇİSİYİZ”

EĞRİBEL GEÇİDİNDE KIŞ LASTİĞİ DENETİMİ

“ADETA İLAÇ OLDU”

TARIM KREDİ KOOPERATİFİ, 712 TON FINDIK ALDI!

İstanbul'da 75 gayrimenkul kiraya veriliyor

İzmit Belediyesi'ne ait 30 adet daire satılacak

Müflis Asya Katılım Bankası A.Ş. gayrimenkul satışa çıkardı

“BU İŞİ BİTİRMEDEN SEVİNMEYECEĞİZ”

KURAKLIK RİSKİNE KARŞI İÇME SUYUNA ÖNEMLİ YATIRIM!