GÜNDEM

GÜNDEM Haberleri

TEMLİK KOYMA TARİHE KARIŞTI

18.07.2021 17:41
TEMLİK KOYMA TARİHE KARIŞTI

Giresunspor’un Olağanüstü Seçimli Genel Kurulu’nda, Başkan Hakan Karaahmet’in yeni tüzük maddeleri tek tek kabul edildi. Kabul edilen maddeler arasında, hiçbir başkan ve yönetici temlik koyamayacak, bütçenin yüzde 40’ından fazla borçlanması halinde sorumlu olacak.

 

Giresunspor’un olağanüstü genel kurulunda bir ilk yaşandı.

Gündem maddelerinin okunup onaylanmasının ardından tüzük değişiklikleri görüşüldü. Kulübe ilk üye olanlardan 2 bin 500 lira alınması ile "Yönetim kurulu, son genel kurulda kabul edilen bütçenin yüzde 40'ına kadar borçlanma yetkisine sahiptir. Sınırları aşan miktardaki borçlanmadan derneğe karşı yönetim kurulu başkanı ve üyeleri sorumludur. Başkan ve yönetim kurulu üyeleri görevi devam etsin ya da görevden ayrılmış olsun, hiçbir şekilde alacaklarına yönelik temlik koyamaz ve hukuki dava açamaz, takibatta bulunamaz" şeklindeki tüzüğün 11'inci maddesine ekleme yapılması oylanarak kabul edildi.

İŞTE TEK TEK KABUL EDİLEN MADDELER

Giresunspor Kulübü Derneği Tüzüğünün 5.maddesinin 1. Bendinin ‘’Her üye giriş aidatı olarak 2500(ikibinbeşyüz) TL, yıllık aidat olarak da 2000 (ikibin) TL ödemek zorundadır.’’ Şu şekilde ekleme yapılıp ve değiştirilmesini onayınıza sunuyoruz.

Giresunspor Kulübü Derneği Tüzüğünün 5.maddesinin 2. Bendinin ‘Üyeliğe kabul edilenler ile üyelikten çıkma ve çıkarılmalarda 45 gün içinde DERBİS’e kayıt edilmelidir.’’ Şu şekilde ekleme yapılıp ve değiştirilmesini onayınıza sunuyoruz.

Giresunspor Kulübü Derneği Tüzüğünün 11.maddesinin ‘Yönetim kurulu, son genel kurulda kabul edilen bütçenin %40(yüzdekırk)’ına kadar borçlanma yetkisine sahiptir. Sınırları aşan miktardaki borçlanmadan derneğe karşı yönetim kurulu başkanı ve üyeleri sorumludur.

Başkan ve yönetim kurlu üyeleri görevi devam etsin ya da görevden ayrılmış olsun, hiçbir şekilde alacaklarına yönelik temlik koyamaz ve hukuki dava açamaz, takibatta bulunamaz. ’’ Şu şekilde ekleme yapılıp ve değiştirilmesini onayınıza sunuyoruz.

Giresunspor Kulübü Derneği Tüzüğünün 24.maddesinin ‘’Genel kurul çağrısının yönetim kurulu tarafından 1 ay içerisinde yapılmaması halinde dernek denetleme kurulunun en az 2 üyesi, bu 1 aylık sürenin sonunda genel kurulu toplantıya çağırma yetki ve görevi vardır’’ Şu şekilde ekleme yapılıp ve değiştirilmesini onayınıza sunuyoruz.

Giresunspor Kulübü Derneği Tüzüğüne Geçici Madde 2’nin ‘’17.07.2021 tarihinde toplanan olağanüstü genel kurul ile 5-11-24-27 maddeler oybirliği ile değiştirilerek yürürlüğe konulmuştur.’’  eklenmesine onayınıza sunuyoruz.

 

 

“GİRESUNSPOR HAK ETTİĞİ YERDE”

“BİR ÖZÜR BEKLİYORUM”

SAĞLIK-SEN; “HAKKIMIZI İSTİYORUZ”

FINDIK HASADI İÇİN FİYAT HARİÇ HER ŞEY HAZIR!

FERRERO'DAN FINDIK BİLDİRGESİ!

HABER GÜNDEMİ

“GİRESUNSPOR HAK ETTİĞİ YERDE”

“BİR ÖZÜR BEKLİYORUM”

SAĞLIK-SEN; “HAKKIMIZI İSTİYORUZ”

FINDIK HASADI İÇİN FİYAT HARİÇ HER ŞEY HAZIR!

FERRERO'DAN FINDIK BİLDİRGESİ!

TÜRKİYE 76.'SI, SAYISALDA GİRESUN İL BİRİNCİSİ

ÖNCE TAHSİS, SONRA MÜZE

AÇLIK SINIRI 2 BİN 903, YOKSULLUK SINIRI 9 BİN 457 LİRA!

“KOCA DEVLET KURUMU BİR AVUÇ TEFECİNİN OYUNCAĞI OLMUŞTUR”

“KİMSEDEN KORKMADIK, KORKMUYORUZ”