GÜNDEM

GÜNDEM Haberleri

“Katil Sisi aklını başına al”

25.02.2019 16:33

Bem-Bir-Sen İl Başkanı Musaoğlu, Mısır'daki idamlara sert tepki.

Bem-Bir-Sen Giresun İl Başkanı Coşkun Musaoğlu, Mısır’da darbe karşıtı 9 gencin Sisi cuntası tarafından idam edilerek şehit edilmesini lanetlendi. Musaoğlu yaptığını yazılı açıklamada, “Mısır'daki yapılan idamlar mahkemeler tarafından adil bir biçimde verilmiş kararlar değildir. Mısır Cuntacı Abdulfettah es-Sisi'nin uygulamalarını, işkencelerini, keyfi idamlarını protesto ediyorum. "Mısır'da, insanların idam edilmeleri kabul edilemez” dedi.

Sisi'nin ABD'yi, İngiltere'yi ve İsrail'i arkasına alarak, Mısır’da binlerce kişiyi öldürerek, iktidara geldiğini ve masumları katletmeye devam ettiğini dile getiren Musaoğlu, “Bu kararlar tamamen siyasi amaçla verilmiş kararlardır. İçimizi yakan bu olay karşısında İslam ülkelerinin yöneticilerinin ses çıkarmaması maalesef bizleri dehşete düşürmektedir” ifadelerini kullandı.

İdamların durdurulmasını isteyen Musaoğlu şunları kaydetti;

“Bu süreçten sonra darbeci Sisi kendisine muhalif kimseyi istememektedir. Kendisine muhalif olan herkes için Mısır'ı açık cezaevi haline getirmiştir, getirmeye devam edecektir. Biz buradan darbeci Mısır Yönetimi'ne ve Sisi'ye halkıyla normalleşme çağrısında bulunuyoruz. İslam ülkeleri ve Müslüman topluluklar, hem İslam coğrafyasında hem de tüm dünyada barış ve huzurun birlikte hareket edebilecekleri bir zeminin oluşmasından geçtiğini görmelidirler.”

“TÜRKİYE’NİN ZULÜMLERE SESİZ KALMAMASI LAZIM”

İslam ülkelerini zulme karşı harekete geçmeye çağıran Musaoğlu açıklamasının sonunda şunları belirtti;

“Geçenlerde Mısırlı bir gencin de Türkiye’den Mısır’a iade edilmesine de karşıyız. Bunlara sahip çıkılması gerekirken iade edilmesi kabul edilebilir değil. Türkiye’nin de bu zulümlere sesiz kalmaması lazım. Bu idamlar, karşısında maalesef içimiz kan ağlıyor. Bu zulmü lanetliyoruz. Allah’a havale ediyoruz. Rabbim, haklarını ve ahlarını bırakmasın. Söyleyecek bir şey bulamıyoruz, çünkü hakikaten içimiz kan ağlıyor. Müslümanların düştüğü durumu ve zalimlerin yaptığını ancak Allah’a havale ediyoruz. Allah, Müslümanların yar ve yardımcısı olsun.”

 

FINDIK İŞÇİLERİ BATMAN VE ADIYAMAN'DAN

ALTYAPIDAN ÜSTYAPIYA ŞEHRİN DÖRT BİR YANINDA ÇALIŞMA!

FARKLI ŞEHİRLERE SEFERLER DÜZENLENECEK

“GELECEK NESİLLERE YEMYEŞİL BİR GİRESUN BIRAKMAK İSTİYORUZ”

GİRESUN'UN SPORUNU KONUŞTULAR

HABER GÜNDEMİ

ALTYAPIDAN ÜSTYAPIYA ŞEHRİN DÖRT BİR YANINDA ÇALIŞMA!

FARKLI ŞEHİRLERE SEFERLER DÜZENLENECEK

GİRESUN'UN SPORUNU KONUŞTULAR

“YATIRIMLARININ TAKİPÇİSİYİZ”

9 AYDA 1 MİLYAR 964 MİLYON DOLARLIK FINDIK İHRACATI YAPILDI

“DEVLETİN ŞEFKATLİ ELİNİ HİSSETTİRDİK”

673 BİN TONUN ÜZERİNDE FINDIK İŞLEM GÖRDÜ

GİRESUN ZİYARETÇİLERİNİ BEKLİYOR

GİRESUN'DA COVİD-19 VAKASI KALMADI!

FINDIĞIN BAŞKENTİ!