GÜNDEM

GÜNDEM Haberleri

GİRESUN’DA COVİD-19 YENİDEN YÜKSELİŞE GEÇTİ!

18.07.2021 17:37

Giresun’da bir süredir az sayıda tespit edilen koronavirüs son günlerde yeniden artışa geçti. ‘Hayat Eve Sığar’ uygulamasında mavi, yeşil ve sarı renge dönen Giresun’da bazı bölgeler yine kırmızı renge dönmeye başladı. Sağlık İl Müdürü Bulut, veri ve rakam vermeden yaptığı açıklamada, Giresun’da covid-19 vaka sayısında bir artış yaşandığını kaydetti.

Giresun Sağlık İl Müdürü Muhammet Bulut, gerek yaz tatili gerekte kurban bayramı nedeniyle Giresun’da bir nüfus artış yaşandığına dikkat çekerek, düğün, nişan, sünnet gibi toplu organizasyonlardan kaynaklı vaka sayılarında artış yaşandığını açıklandı. Sağlık İl Müdürü Bulut, “Özellikle Kurban Bayramı ve toplu organizasyonlarda maske ve mesafe kuralına uyulmasını, kapalı alanlarda yapılacak organizasyonlarda 6 m2 ye 1 kişi olacak şekilde planlama yapılmasını siz değerli hemşehrilerimizden rica ediyorum. Geç kazandığımız özgürlüklerimizi erkenden kaybetmemek için kurallara uymaya ve pandeminin kontrolünün devamı için özellikle aşı programımıza destek vermenizi bekliyor hayırlı bayramlar geçirmenizi diliyorum” dedi.

HAYDİ GİRESUN! KOLLARI SIVIYORUZ

Giresun’da aşı programının başarıyla yürütüldüğünde hatırlatan Bulut, “Fakat aşı oranı düşük olan ilçelerimizde oluşabilecek vaka artışlarının önüne geçebilmek amacıyla sırası gelen vatandaşlarımızı aşılarını olmaya davet ediyoruz. Tedbirler ve aşıyla Covıd-19’u aşıyoruz. Haydi Giresun! Kolları sıvıyoruz” ifadelerini kullandı.

 

“GİRESUNSPOR HAK ETTİĞİ YERDE”

“BİR ÖZÜR BEKLİYORUM”

SAĞLIK-SEN; “HAKKIMIZI İSTİYORUZ”

FINDIK HASADI İÇİN FİYAT HARİÇ HER ŞEY HAZIR!

FERRERO'DAN FINDIK BİLDİRGESİ!

HABER GÜNDEMİ

“GİRESUNSPOR HAK ETTİĞİ YERDE”

“BİR ÖZÜR BEKLİYORUM”

SAĞLIK-SEN; “HAKKIMIZI İSTİYORUZ”

FINDIK HASADI İÇİN FİYAT HARİÇ HER ŞEY HAZIR!

FERRERO'DAN FINDIK BİLDİRGESİ!

TÜRKİYE 76.'SI, SAYISALDA GİRESUN İL BİRİNCİSİ

ÖNCE TAHSİS, SONRA MÜZE

AÇLIK SINIRI 2 BİN 903, YOKSULLUK SINIRI 9 BİN 457 LİRA!

“KOCA DEVLET KURUMU BİR AVUÇ TEFECİNİN OYUNCAĞI OLMUŞTUR”

“KİMSEDEN KORKMADIK, KORKMUYORUZ”