GÜNDEM

GÜNDEM Haberleri

GİRESUN’DA BİR İLK; GEZMİŞ HOLDİNG KURULDU!

17.06.2021 17:29
GİRESUN’DA BİR İLK; GEZMİŞ HOLDİNG KURULDU!

Gezmiş Holding’in vizyonu ve misyonuyla toplumsal fayda sağlama düşüncesiyle kurulmuş bir dünya girişimi olduğunu belirten Gezmiş, “Misyonumuz; gençlerimize iş imkânı yaratmanın daha ötesinde, onlara yol göstermek, "yapabilirsiniz" i öğretmek ve örnek olmaktır. Yani balık vermek değil, balık tutmayı öğretmektir” dedi.

Giresun ve Ordu tarihinin ilk holdingi “Gezmiş Holding” görkemli bir kokteyl ile faaliyetine başladı. Giresun Doğa Koleji Sosyal Tesisinde düzenlenen 500 kişiyi aşkın yoğun katılımlı açılış kokteyline Giresun Belediye Başkanı Aytekin Şenlikoğlu, Giresun Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Yılmaz Can, Giresunspor Başkanı Hakan Karaahmet, Keşap Belediye Başkanı Mehmet Emür,Duroğlu Belediye Başkanı Halil Çetin, Oda, Dernek, Sendika Başkan ve Yöneticilerinin yanı sıra Doğa kolejinin bölge okul yöneticileri, iş, siyaset ve basın camiasından çok sayıda davetli katıldı. Giresun’un ekonomik, sosyal ve kültürel yaşamına büyük katkılar sunduklarının altını çizen Gezmiş Holding Yönetim Kurulu Başkanı; İnşaat Mühendisi Aykut Gezmiş, “Gezmişler İnşaat, Samsun Doğa Koleji, Giresun Doğa Koleji gibi bölgemizin büyük şirketleri ile diğer alt şirketlerimizin ortak çatısı olarak kurulan ve Giresun ticaret hayatının ilk holdingi olarak tarihe geçen "Gezmiş Holding" 16 Haziran 2021 itibariyle kurulmuştur. Başarılarla dolu 40 yıllık ticari hayatında fabrikalar, okullar ve yurdun dört bir tarafında yaptığımız 5 bini aşkın konut ile ülke ekonomisine katkı veren, sürekli vergi rekortmenleri arasında yer alan, yüzlerce kişiye iş imkanı sağlayan ve ulu bir çınar gibi güvenin adresi olarak bölgesinde inşaat sektörünün lideri olan ve kuruculuğunu babam Aydoğan Gezmiş'in yapmış olduğu Gezmişler İnşaat şirketimiz; Gezmiş Holding'in temel ayağını oluşturmaktadır” dedi.

Gezmiş Holding’in 500 kişilik kadrosu bulunduğunu belirten Aykut Gezmiş, “Senelik 200 milyon TL'likiş hacmimizi, bu sektörlere yapacağımız yeni yatırımlarla daha da büyütmeyi,enerji ve turizm gibi başka sektörlere de yatırımlar yapmayı hedefliyoruz. Yatırım yapma konusunda istekli, cesur ve heyecanlıyız. Altını gururla çizmek istiyorum ki pandemi dönemiyle daha da belirginleşen bu ekonomik durgunluk döneminde yatırım yapmayı bu ülkeye yapılacak en büyük hizmet olarak gördük, bu dönemde yatırım yapmaya devam ettik, bundan sonra da devam edeceğiz” diye konuştu.

Kokteylde konuşan Giresun Belediye Başkanı Aytekin Şenlikoğlu; Giresun da ilk kurulan Gezmiş Holding’ in heyecan ve sevinç yarattığına dikkat çekerek, Giresun’ un gelişmesine büyük katkı ve istihdam sağlayacağını ifade etti. Gezmiş Holding Başkan ve Yöneticilerini kutlayıp ve başarılar dileyen Şenlikoğlu, Holding bünyesinde çok daha başarılı işler yapılacağına inandığını vurguladı. Rektör Prof. Dr. Yılmaz Can, Giresunspor Başkanı Hakan Karaahmet, Keşap Belediye Başkanı Mehmet Emür; yaptıkları konuşmalarda Gezmiş Holding’ in Giresun’ un her alanda kalkınmasına katkı sunacağını dile getirerek, başarılarının devamını dilediler.

 

“GİRESUNSPOR HAK ETTİĞİ YERDE”

“BİR ÖZÜR BEKLİYORUM”

SAĞLIK-SEN; “HAKKIMIZI İSTİYORUZ”

FINDIK HASADI İÇİN FİYAT HARİÇ HER ŞEY HAZIR!

FERRERO'DAN FINDIK BİLDİRGESİ!

HABER GÜNDEMİ

“GİRESUNSPOR HAK ETTİĞİ YERDE”

“BİR ÖZÜR BEKLİYORUM”

SAĞLIK-SEN; “HAKKIMIZI İSTİYORUZ”

FINDIK HASADI İÇİN FİYAT HARİÇ HER ŞEY HAZIR!

FERRERO'DAN FINDIK BİLDİRGESİ!

TÜRKİYE 76.'SI, SAYISALDA GİRESUN İL BİRİNCİSİ

ÖNCE TAHSİS, SONRA MÜZE

AÇLIK SINIRI 2 BİN 903, YOKSULLUK SINIRI 9 BİN 457 LİRA!

“KOCA DEVLET KURUMU BİR AVUÇ TEFECİNİN OYUNCAĞI OLMUŞTUR”

“KİMSEDEN KORKMADIK, KORKMUYORUZ”