GÜNDEM

GÜNDEM Haberleri

“GİRESUN 31 MART’TA GELECEĞİNİ OYLAYACAK”

01.03.2019 19:11

AK Parti Giresun Belediye Başkan adayı Şenlikoğlu, 31 Mart’ta Giresunluların şehrin geleceğine oy vereceğini belirterek, Giresun’un geleceğini inşa edecek olan proje ve kaynağın hazır olduğunu, Giresunlulardan yetki istediklerini kaydetti.


 

Cumhur İttifakı’nın AK Parti Giresun Belediye Başkan adayı Aytekin Şenlikoğlu, 31 Mart Mahalli İdareler Seçimleri’ne sayılı günler kala çok önemli açıklamalar da bulundu.

İlimizin ve ülkemizin çok kritik bir sürece girdiğine dikkat çeken Şenlikoğlu, “31 Mart Mahalli İdareler Seçimleri’nde ilimizin ve ülkemizin geleceğine oy vereceğiz” dedi.

CHP’li Kerim Aksu başkanlığındaki Giresun Belediyesi’nde Giresun’un geleceğini ipotek altına alan kararlara imza atıldığına dikkat çeken Şenlikoğlu, “Giresun’umuz yerel yönetimde son 10 yılını boşa harcadı. Şehrimiz hizmet fakiri, çevresindeki illere imrenen bir şehir haline geldi. Verilen sözler tutulmadı. Personel maaşlarını, elektrik faturalarını dahi ödeyemeyen belediye yönetiminde yapılan yanlışlıklar nedeniyle ilimizin geleceği de ipotek altına alındı. Piyasaya olan borcunu dahi ödeyemez hale gelen belediyenin, borçlarına karşılık uzun vadeli çeklerle günü kurtarmanın, Giresun’umuzun geleceğini ise ateşe atmanın derdine düştüğünü duyuyoruz. İlimizin geleceğini karartan bu yönetim zafiyetine 31 Mart’ta halkımızın gereken cevabı sandıkta vereceğine inanıyoruz” değerlendirmesinde bulundu. Türk sanayisinin ihracat odaklı ve uluslararası pazarlarda rekabet gücü yüksek bir yapıya kavuşturulabilmesinde üniversite-sanayi iş birliği büyük önem taşıyor. Bu sayede akademik bilgi yeni teknolojilere, bu teknolojiler de yeni ürünlerin geliştirilmesine yol açıyor. Türkiye’de bu amaca uygun olarak Teknoloji Geliştirme Bölgeleri oluşturulurken, yenilik ve teknoloji ekosistemine katkı veren teknoparkların sayısı giderek artıyor.

ERDOĞAN MÜJDEYİ VERMİŞTİ

Bu kapsamda Cumhurbaşkanı Erdoğan tarafından yakın zamanda müjdesi verilen İskenderun Teknik Üniversitesi ve Giresun Teknoloji Geliştirme Bölgelerinin başvuruları, 21 şubat Değerlendirme Kurulu tarafından ele alındı. Kurulun onay vermesinin ardından 28 şubatta yayımlanan Resmi Gazete’de İskenderun ve Giresun’da teknopark kurulmasına ilişkin cumhurbaşkanı kararnamesi yayımlandı.

YERLİ VE MİLLİ ÜRETİM

Sanayi ve Teknoloji Bakanı Varank, kararnameyi Twitter hesabından değerlendirdi. Mesajında, “Söz verdik, yapıyoruz” diyen Bakan Varank, şöyle devam etti: Sayın Cumhurbaşkanımızın Hatay ve Giresun’a verdiği Teknopark sözünü yerine getirdik. İskenderun Teknik Üniversitesi Teknoparkı ve Giresun Teknoloji Geliştirme Bölgesi’nin kuruluşları Resmi Gazete’de bugün yayımlanan kararnameyle gerçekleşti. Hayırlı olsun! Teknopark sayımız 83’e, Teknopark bulunan şehir sayımız 55’e yükseldi. İki yeni teknoparkımızla Ar-Ge ve yenilik ekosistemimiz artık daha güçlü. Ülkemizin ihtiyaç duyduğu katma değerli ürünlerin yerli ve milli imkanlarla üretilmesi yolunda emin adımlarla ilerliyoruz.”

 

 

GİRESUNSPOR HAKEME YENİLDİ; 2-0

MERKEZ İLÇE KONGRESİ 19 OCAK'TA!

HAMSİ YAVAŞ YAVAŞ YOLCU!

“BELEDİYENİN PROJESİNE TAM DESTEK VERİYORUZ”

DİNİ İLİMLER KÜLLİYESİ İNŞAATINDA İNCELEME

HABER GÜNDEMİ

DİNİ İLİMLER KÜLLİYESİ İNŞAATINDA İNCELEME

“BELEDİYENİN PROJESİNE TAM DESTEK VERİYORUZ”

TÜP PATLADI: 4 YARALI!

AİLELERİN SEVİNÇLERİNE ORTAK OLUNUYOR

CAMİLERİN TARİHİ DOKUSU ORTAYA ÇIKIYOR

BAYRAKTAR'DAN HAYIRLI OLSUN ZİYARETİ

KAZAN VE YOLUNA DEVAM ET

TERCİH YERLİ MALI OLMALI…

UYUŞTURUCU OPERASYONUNDA 2 ŞÜPHELİ YAKALANDI

GİRESUNSPOR SERİYİ SÜRDÜRMEK İSTİYOR