GÜNDEM

GÜNDEM Haberleri

320 OKULDA BEYAZ BAYRAK DALGALANIYOR

10.11.2019 16:25

Giresun İl Milli Eğitim Müdürü Ertuğrul Tosunoğlu, Giresun’da bugüne kadar 363 okuldan 310 okulun Beyaz Bayrak aldığını bildirdi.

Milli Eğitim Bakanlığı ile Sağlık Bakanlığı arasındaki işbirliği protokolleri kapsamında yürütülen çalışmalar sonucu "Beyaz Bayrak" ve "Beslenme Dostu Okul" projeleri ile "OHSAS 18001 : 2007 İş Sağlığı ve Güvenliği Kalite Yönetim Sistemi Sertifikası alan okullara belgeleri, Yeşil Giresun Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi Uygulama Otelinde yapılan törenle takdim edildi.

İl Milli Eğitim Müdürü Tosunoğlu törende yaptığı konuşmada, Giresun’da bugüne kadar 363 okuldan 310 okulun Beyaz Bayrak aldığını belirterek, “Beslenme Dostu Okul" projesiyle çağımızın sorunu Obezite başta olmak üzere çocuklarımızın gelişimlerini olumsuz etkileyen gıdaların tüketilmemesi ve hareketli bir yaşam tarzının benimsenmesi konularında öğrencilerimize alışkanlık kazandırılması amaçlanmaktadır. Beslenme Dostu Okul programına ilimizdeki 366 okulumuzdan 108'i dahil olmuştur. Bu sonuçla 2018 yılı sonunda Türkiye sıralamasında 54 okul ile 46. sırada iken, bu sayı iki katına çıkarılarak 36. Sıraya yükseldik. Bu sayıyı 2020 sonunda 160 okula çıkarmayı hedefliyoruz” dedi.

İl Sağlık Müdürü Ahmet Bal ise, işbirliği içerisinde okullarda yürüttükleri, "Temiz Okul, Sağlıklı Okul" ile "Beslenme Dostu Okul" faaliyetlerine devam ederek, sertifika alan okul sayısının artırılmasının amaçlandığını dile getirerek, çalışmalarda emeği geçen herkese teşekkür etti. Konuşmaların ardından okullara sertifikaları, İl Milli Eğitim Müdürüm Ertuğrul Tosunoğlu, İl Sağlık Müdürü Ahmet Bal ve diğer davetliler tarafından takdim edildi.

 

GİRESUN TELAFİ EDER

ŞENLİKOĞLU SAHADAN ÇIKMIYOR

GÖKSU TRAVERTENLERİ PROJESİ'Nİ YERİNDE İNCELEDİ

ELEKTRİK KESİNTİLERİNE TEPKİ

YEŞİLGİRESUN 2/İ SINIFINDAN ZİYARET

HABER GÜNDEMİ

GİRESUN TELAFİ EDER

ŞENLİKOĞLU SAHADAN ÇIKMIYOR

GÖKSU TRAVERTENLERİ PROJESİ'Nİ YERİNDE İNCELEDİ

ELEKTRİK KESİNTİLERİNE TEPKİ

NAMAĞLUP BÖLGE ŞAMPİYONU DOĞA KOLEJİ

GİSİAD'DAN ADA'YA TELEFERİK VE YAT LİMANI PROJESİ ÖNERİSİ

ELAZIĞLI ÖĞRENCİLER UNUTULMADI!

YENİ HASTANEYE ACİL GİRİŞİ YOLU

“HEDEFİMİZ İLK 6”

“YAPILAN ZAM ANALARININ AK SÜTÜ GİBİ HELAL OLSUN”