EKONOMİ

EKONOMİ Haberleri

Vergi bilinci toplumun her kesimine aktarılıyor

27.02.2019 15:55

Giresun Defterdarı Musa Koçulu, Giresun Serbest Muhasebeci Mali Müşavirler Odası’nı ziyaret etti.

Defterdar Koçulu beraberindeki, Gelir Müdürü Beratiye Ayaz, Vergi Dairesi Müdürü Celal Demir ve Muhasebe Müdürü Mehmet Yılmaz ile Oda Başkanı Fikri Çalçalı ve yönetim kurulu üyeleriyle bir araya gelerek Vergi Haftası’nın önemine dikkat çekti.

30. Vergi Haftası’nın “Şifre SİZsiniz, Geleceğin Garantisi Vergilerinizdir” ve “Kahveyle Hatrın, Verginle Katkın Olsun”  sloganlarıyla kutlandığını belirten Koçulu, hafta kapsamında kurum, kuruluş ve okulların ziyaret edilerek 7’den 77’e toplum her kesimine vergi bilincinin öneminin aktarıldığını ifade etti. Koçulu, Giresun’da, beyan, ödeme ve diğer vergisel yükümlülüklerini zamanında yerine getiren gönüllü uyum seviyesi yüksek mükelleflerin vergi dairelerinde oluşturulan heyetler tarafından işyerlerinde ziyaret edilerek sunulan hizmetlere yönelik görüş ve önerilerinin alınacağını kaydetti. Koçulu, hafta kapsamında vergi rekortmeni mükelleflere Hazine ve Maliye Bakanı imzalı Teşekkür Belgeleri takdim edilerek, genç girişimcilere vergi konularında bilgilendirme yapılacak ve “Genç Girişimcilere Vergi ve Sigorta Prim Teşviki" broşürü dağıtılacağını söyledi. Koçulu, Giresun Defterdarlığı olarak, vergisini tam ve zamanında ödeyerek ülkenin gelişmesine katkı sağlayan tüm vatandaşlara ise teşekkür etti.

Giresun Serbest Muhasebeciler Mali Müşavirler Odası Başkanı Fikri Çalçalı, Defterdar Koçulu nezdinde tüm defterdarlık çalışanlarının 30. Vergi Haftası’nı kutlayarak, serbest muhasebeciler ve mali müşavirler olarak mükellefle defterdarlık arasında köprü vazifesi gördüklerini ifade etti. Verginin önemine vurgu yapan Çalçalı, amaçlarının topluma vergi bilincini aşılamak olduğunu belirterek, bu vergilerin ülke ekonomisine katkı sağlamasını hedeflediklerini kaydetti.

GİRESUNSPOR İÇİN HAYIRLISI OLSUN

KAÇMAZ VE TÜTÜNCÜ'DEN DESTEK!

HER ŞEY DAHA YEŞİL VE GÜZEL BİR GİRESUN İÇİN

ORHANİYE KÖYÜ'NDE KARANTİNA!

KÖPRÜ VE MENFEZ TIKANMALARINA GEÇİRGEN BENTLİ ÇÖZÜM

HABER GÜNDEMİ

GİRESUNSPOR İÇİN HAYIRLISI OLSUN

BEREKETLİ OLSUN…

SURİYE UYRUKLU ÇOCUK BOĞULDU!

HER ŞEY DAHA YEŞİL VE GÜZEL BİR GİRESUN İÇİN

“FINDIK HASADI İLE İLGİLİ TÜM ÖNLEMLER ALINDI”

BÜYÜK BÜTÜNLÜK

MUHTARLARDAN ŞENLİKOĞLU'NA TEŞEKKÜR

COVİD-19'A KARŞI SIKI DENETİM!

ÜRETİCİLERE 200 GİRESUN EKOTİPİ ANA ARI DAĞITILDI

FINDIK ÜRETİCİSİ MUTLU, MESUT…