EĞİTİM

EĞİTİM Haberleri

Sivil Savunma Günü kutlanıyor

28.02.2019 14:09

Giresun İl Afet ve Acil Durum Müdürlüğü, 28 Şubat Sivil Savunma günü ve 1-7 Mart Deprem haftası kapsamında her yıl olduğu gibi bu yıl da çeşitli etkinlikler düzenleniyor.

Çanakçı ilk ve ortaokulundaki tüm öğretmen ve öğrencilere AFAD İl Şube Müdürü Göksel ELİFOĞLU tarafından  "Temel Afet Bilinci Eğitimleri" verildi. Eğitimde deprem, sel-su baskını, heyelan, çığ, tusunami, yangın vb. afetler hakkında sunum ve video gösterileri yapıldı. Eğitimlerin ardından Müdürlüğümüz Arama Kurtarma Ekibi koordinesinde  "Deprem, Yangın ve Tahliye Tatbikatı" başarılı bir şekilde gerçekleştirildi.

Yapılan deprem, yangın ve tahliye tatbikatında okulun tüm öğrencileri hiçbir kargaşaya yer vermeden verilen siren sesi ile birlikte okulu çok kısa sürede boşalttı. Okulda mahsur kalan yaralı öğrenciler AFAD ekiplerince kurtarılarak sağlık personeli tarafından ilk müdahaleleri yapıldı.  Daha sonra okul bahçesinde güvenli bir alana toplanan öğrencilere AFAD ekiplerince yangın söndürme usulleri anlatılarak, yangın söndürme tüpünün nasıl kullanılacağı uygulamalı olarak gösterildi.

GİRESUN TELAFİ EDER

ŞENLİKOĞLU SAHADAN ÇIKMIYOR

GÖKSU TRAVERTENLERİ PROJESİ'Nİ YERİNDE İNCELEDİ

ELEKTRİK KESİNTİLERİNE TEPKİ

YEŞİLGİRESUN 2/İ SINIFINDAN ZİYARET

HABER GÜNDEMİ

GİRESUN TELAFİ EDER

ŞENLİKOĞLU SAHADAN ÇIKMIYOR

GÖKSU TRAVERTENLERİ PROJESİ'Nİ YERİNDE İNCELEDİ

ELEKTRİK KESİNTİLERİNE TEPKİ

NAMAĞLUP BÖLGE ŞAMPİYONU DOĞA KOLEJİ

GİSİAD'DAN ADA'YA TELEFERİK VE YAT LİMANI PROJESİ ÖNERİSİ

ELAZIĞLI ÖĞRENCİLER UNUTULMADI!

YENİ HASTANEYE ACİL GİRİŞİ YOLU

“HEDEFİMİZ İLK 6”

“YAPILAN ZAM ANALARININ AK SÜTÜ GİBİ HELAL OLSUN”